مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس از مشارکت خیران عرصه سلامت در تکمیل ۸۷ طرح نیمه تمام بهداشتی درمانی در استان در سال جدید خبر داد.

 

مشارکت خیران فارس در تکمیل ۸۷ طرح نیمه تمام درمانیبه گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز فارس،دکتر علی‌اکبر رامجردی در جمع خبرنگاران با بیان این خبر گفت: مرکز نقاهتگاهی جنوب کشور  در بیمارستان چمران در حال ساخت است، اقامتگاه مرکزی همراه بیمار در بیمارستان شهید فقیهی شیراز با ظرفیت حداقل ۲۰۰ تخت و مرکز جامع تصویربرداری بیمارستان نمازی مهمترین طرح‌هایی است که با مشارکت خیرین عرصه سلامت و دانشگاه علوم پزشکی شیراز در دست اجراست و امسال به بهره برداری خواهند رسید.

وی همچنین با بیان اینکه خیرین سلامت فارس پارسال هم با انقعاد ۷۹ تفاهم نامه با به ارزش ۳۶۰ میلیارد تومان به توسعه زیر ساخت‌های بهداشتی درمانی استان کمک کرده اند، گفت: این میزان در مقایسه با مشارکت خیران سلامت در سال ۱۴۰۰ با رشد ۱۷۶ درصدی همراه بوده است.
مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس افزود: از مجموع این ۷۹ تفاهم نامه، ۱۱ مورد مربوط به اهدای ملک به ارزش ۲۵۰ میلیارد تومان، ۴۰ مورد در زمینه طرح‌های عمرانی به ارزش حدود ۸۰ میلیارد تومان، ۱۴ طرح حمایتی به ارزش بیش از ۸ میلیارد و هشتصد میلیون تومان و ۱۴ مورد نیز اهدای تجهیزات به ارزش بیش از ۲۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است.
دکتر رامجردی با بیان اینکه مجمع خیرین تامین سلامت فارس از سال ۱۳۸۱ راه اندازی شده است، افزود: خیرین عرصه سلامت در طول ۲۰ سال همراهی با مجمع خیرین تامین سلامت فارس، با ثبت دو هزار و ۹۱۰ تفاهم نامه به ارزش ۵۱ هزار میلیارد تومان در توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی استان مشارکت داشته اند.
وی همچنین راه اندازی صندوق حمایت از دانشجویان نیازمند و صندوق حمایت از بیماران نیازمند را از خدمات مجمع خیرین تامین سلامت فارس بر شمرد و گفت: تاکنون ۷۸۶ دانشجوی نیازمند از صندوق حمایت از دانشجویان وام قرض الحسنه دریافت کرده اند و ۷۰ هزار و ۸۱۸ بیمار نیازمند نیز از حمایت‌های مالی صندوق حمایت از بیماران نیازمندان بهره‌مند شده اند.
دکتر رامجردی جذب و هدایت مشارکت خیران در تکمیل طرح‌های نیمه تمام عرصه سلامت، اجرای طرح‌های تحقیقاتی حوزه بهداشت و درمان و توسعه صندوق حمایت از دانشجویان نیازمند و صندوق حمایت از بیماران نیازمندان را از اولویت‌های مجمع خیرین تامین سلامت فارس برشمرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *