مدیرکل سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت وزارت بهداشت، با سفر به کاشان، مرکز خیرساز پیش‌گیری و تشخیص زود هنگام سرطان و درمان بیماران خاص (هموفیلی، تالاسمی و…) آیت‌الله امامت را افتتاح کرد.

 
 

 
 

به گزارش وبدا ، مهندس محمدجواد حیدری‌پور، مدیرکل سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت ضمن تقدیر از خانواده حاج سید محمدعلی امامت، گفت: کاشان معروف به کار خیر است و خیران و امور خیریه در این منطقه قدمت دیرینه دارند.
 
مهندس حیدری‌پور با پرداختن به ضرورت پیش‌گیری در ارتقای سلامت همگانی افزود: توجه به این مساله مهم، افزون بر کاهش بار بیماری‌ها، در بلندمدت به کاهش هزینه‌های نظام سلامت به طور بسیار محسوس خواهد انجامید.
 
مرکز خیرساز پیش‌گیری و تشخیص زود هنگام سرطان و درمان بیماران خاص (هموفیلی، تالاسمی و…) آیت‌الله امامت در زمینی به مساحت ۳۲۰ مترمربع با زیربنای ۱۱۰۰ مترمربع در سه طبقه و با هزینه ۳۵میلیارد تومان توسط حاج سید محمدعلی امامت، ساخته شده است.
احداث کتابخانه تخصصی و پژوهشی، اهدای بیش از ۳۰هزار نسخه کتاب، ساخت زائرسرا در مشهد مقدس برای اسکان و پذیرایی زائران بی‌بضاعت، اطعام مساکین و خانواده‌های نیازمند، کمک به صندوق‌های قرض‌الحسنه مساجد و کمک به حوزه سلامت گوشه‌ای از فعالیت‌های خیرخواهانه این خیر نامدار کاشانی است.
گفتنی است در این مراسم که دکتر ساکی، رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، دکتر مفرح، عضو شورای شهر و رییس اداره سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت کاشان، فرماندار، نماینده مجلس و امام جمعه کاشان نیز حضور داشتند از سید محمدعلی امامت تقدیر شد. همچنین سرود «مدافعان سلامت» توسط گروه سرود دانش‌آموزی «آوای مهر» دبستان قریشی کاشان اجرا شد.
مدیرکل سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت در این سفر ضمن بازدید از خیریه رویش امید کاشان، «رومیکا» (موسسه خیریه امدادگران عاشورا شهر کاشان)، گزارش خدمات این موسسه را دریافت و در پایان دفتر یادبود موسسه را امضا کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *