فرماندار ویژه کاشان : ورود خیرین برای کمک به ارتقا سطح  بهداشت و سلامت  جامعه موثر است

فرماندار ویژه کاشان عصر امروز در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان کاشان که با حضور مسئولان اجرایی برگزار شد گفت:تلاش برای تامین زیر ساخت های درمان و بهداشت مردم کاشان مهمترین اولویت فرمانداری است .

به‌ گزارش خبرگزاری برنا‌ از اصفهان‌ ، به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا از کاشان محمدشریف زارعی با بیان اینکه ضروری است شهرداری ضمن  مکاتبه با  مراجع قضایی  مناطقی را  که محل انباشت زباله و نخاله های ساختمانی شده و  این موضوع تهدیدی برای بهداشت عمومی به شمار می رود را اعلام  کند خاطر نشان کرد:اراضی حاشیه شهرک مطهری راوند محلی برای تخلیه و سوزاندن زباله های شیمیایی شده که می بایست  معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی با حضور در محل و بررسی موضوع با خاطیان برخورد کند.

فرماندار ویژه کاشان با بیان اینکه پیشبرد اهداف مورد نیاز در حوزه های بهداشت و سلامت نیازمند ورود تشکل های مردم نهاد با هدف کمک به دستگاه های  مسئول در  این حوزه است تاکید کرد:برخی خلاهای  نظارتی که ممکن است به دلیل کمبود نیروی انسانی اتفاق بیفتد و  با ورود مردم و حامیان سلامت می توان آنها را به سرعت رفع کرد.

به گفته زارعی قرار است طرحی به شکل پایلوت کشوری در کاشان و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و پلیس انجام شود و  شهرستان از منظر ایمنی ترافیک و رانندگی تا رسیدن به سطح استاندارد ارتقا یابد.

 
 

وی یادآور شد:مقرر است این طرح از طرف دانشگاه علوم پزشکی به عنوان مجری در شورای ترافیک شهرستان مطرح شود تا زیر ساخت های آن توسط نهاد های ذیربط  فراهم شود.

فرماندار ویژه کاشان ضمن تاکید بر اجرایی شدن تمامی مصوبات شورای سلامت که نیازمند همکاری سایر مجموعه های اجرایی دیگر است خاطر نشان کرد:مهمترین اولویت فرمانداری تامین زیر ساخت های بهداشت و درمان جامعه است و  موضوعاتی مانند سو تغذیه،چاقی و یا بیماری های اتباع با دقت و سرعت بیشتری پیگیری شود.

 

زارعی مراجعات مکرر و بالاتر از استاندارد کشوری مردم کاشان  به پزشک را عاملی برای افزایش سطح انتظارات بیماران از دانشگاه علوم پزشکی برشمرد و اظهار کرد:امکانات و زیرساخت های دولتی پاسخگوی نیاز های مردم نیست و ورود خیرین سلامت می توانند مانند ایام شیوع کرونا اثر بخش باشد.

انتهای پیام

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *