260 پروژه نیمه تمام بهداشتی، درمانی فارس نیازمند کمک نیک اندیشان است

مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس از خیران نیک اندیش برای مشارکت در تکمیل ۲۶۰ پروژه نیمه تمام در حوزه بهداشتی و درمانی در استان دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، علی اکبر رامجردی در نشست خبری ظهر امروز اظهار داشت: برای رفع مشکل تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استان براساس الگوی مشارکتی که از سال‌ها پیش در فارس فعال است، مراحل تکمیل 260 پروژه نیمه‌تمام دولتی با مشارکت خیرین و اعتبار یک هزار میلیاردی قرار است در استان آغاز شود.

وی افزود: از این تعداد 170 پروژه را خیران و دفتر مجمع خیرین با اعتباری معادل 536 میلیارد تومان تقبل کرده‌اند که از این تعداد 55 پروژه در شهرستان و 7 پروژه در شیراز است.

مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس با انتقاد از شرایط تخصیص بودجه در دولت، گفت: یکی از مشکلاتی که در فارس با توجه به حضور فعال خیرین تامین سلامت وجود دارد، این است که تخصیص اعتبارات دولتی به پروژه‌های سلامت در اختیار استان نیست و بعضا شاهد حضور اعتبارات دولتی و کمک‌های خیرین در یک پروژه هستیم در حالیکه در پروژه‌ای دیگر هیچ کدام از این موارد نیست.

رامجردی با این توضیح خواستار تفویض اختیار تخصیص اعتبارات به استان‌ها و دانشگاه علوم پزشکی شد تا باهماهنگی مجمع خیرین، پراکندگی منابع مالی دولتی و خیرین در پروژه‌های استان رعایت شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر 8 پروژه با اعتبار یک هزار و 500 میلیارد تومان در فارس تعهد خیرین است که در حال انجام است که از جمله می‌توان به بیمارستان خاتم الانبیاء، درمانگاه تخصصی بیمارستان چمران، ساخت اقامتگاه همراه بیمار اشاره کرد.

رامجردی با تاکید بر اینکه یکی از حوزه‌های دیگر که خیرین می‌توانند مشارکت داشته باشند کمک به خرید تجهیزات پزشکی است، گفت: 42 میلیارد و 800 میلیون تومان تجهیزات پزشکی امسال توسط خیرین در استان فارس تامین شده است.

 مشاور عالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم با اشاره به اینکه دانشگاه سعی دارد در یک اقدام جهادی، در راستای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام گام بردارد، گفت: در یک دهه گذشته تحریم‌های ظالمانه و شرایط اقتصادی کشور، تکمیل پروژه‌ها را با مانع مواجه کرده است که در بخش سلامت 260 پروژه نیمه تمام با در نظر گرفتن اولویت‌ها مشخص شده است و سعی داریم با مشارکت خیرین این پروژه‌ها را تا پایان 1402 به اتمام برسانیم.

محمود نجابت ادامه داد: از این تعداد پروژه 210 پروژه بهداشتی شامل خانه بهداشت و مرکز سلامت در نقاط مختلف استان و 50 پروژه درمانی شامل اورژانس و درمانگاه و.. است که 40 پروژه از این تعداد مربوط به شهر شیراز و 220 پروژه مربوط به سایر شهرستان‌های استان است.

وی از نیاز یک هزار میلیارد تومانی اعتبار برای تکمیل این پروژه‌ها سخن گفت و افزود: قطعا تامین این مبلغ برای دولت کار دشواری است و امیدواریم خیرین پای کار بیایند و در تکمیل این پروژه‌ها مشارکت کنند که با حمایت استانداری، دانشگاه و خیرین شاهد بهره‌برداری از این پروژه‌ها باشیم.

انتهای پیام/424

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *