نیت خیران را به محرومان و نیازمندان برسانید

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تصریح بر اینکه هدف نخست مجمع خیرین سلامت، مردم است، گفت: هدف مجمع خیرین سلامت، باید رساندن نیات خیران به محرومان و نیازمندان و ارائه خدمات سلامت به آن‌ها باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حیدرعلی بالو امروز در نشست مشترک با هیئت‌رئیسه مجمع خیرین سلامت استان، مقوله خیریه را در تمام ملل دارای جایگاه والا برشمرد و اظهار کرد: حوزه سلامت نیز یک مقوله‌ای بسیار واجب در سراسر کشورهای دنیا و البته یکی از اولویت‌های خیران است. 

به گفته وی، در تمام دنیا خیرین سلامت، بار بزرگ بهداشت و درمان را در کنار دولت بر دوش می‌کشند و به مردم دردمند و نیازمند کمک می‌کنند. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به ریشه فرهنگ ایرانی اسلامی کار خیر و وقف گفت: فرهنگ دیرینه اسلامی و ایرانی ما، تأکید فراوانی بر کار خیر دارد و خوشبختانه مردم نیز در امور خیرانه و نیکوکارانه پیشگام هستند و با وقف موقوفات خود برای دنیا و آخرت تلاش می‌کنند. 

بالو با اذعان به این نکته که متأسفانه اعتماد مردم در اندوختن به کار خیر، امروزه کمی آسیب‌دیده، بیان کرد: اعتماد مردم به مجموعه خیران، حلقه‌ای مفقوده است درحالی‌که مردم انتظار دارند منابعی که به نیت کار خیرانه در نظر می‌گیرند دقیقاً در همان حوزه صرف شود و نتیجه نیات خود را ببینند.

وی به پیشینه همکاری کم‌نظیر خیران گیلانی به‌ نظام سلامت استان اشاره کرد و افزود: مردم در کار خیرخواهانه سلامت و رفع محرومیت‌ها از بدنه بهداشت و درمان استان بسیار پیشگام هستند و نمونه بارز این روحیه نیکوکارانه در جریان بحران شیوع کووید ۱۹ مشهود بود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان، مرزکشی و تفکیک قائل شدن بین خیران را مانعی دیگر در توسعه اقدامات خیرخواهانه در بخش سلامت مردم دانست و گفت: مرزبندی در کار خیر معنا ندارد و در این مسیر سن، دین و مذهب ملاک نیست و صرفاً خدمت به هم نوعان و توجه به امور سلامت مردم ملاک و شاخص است. 

بالو با بیان اینکه در توسعه امور خیرخواهانه و نوع‌دوستانه، همه با هر توانی قادر به کمک هستند، افزود: این مهم در نظام سلامت باید بیش‌ازپیش موردتوجه قرار بگیرد تا هر بخشی که نیاز بیشتری به توجه دارد، خدمات نیکوکاران در همان سمت گسیل شود. 

وی با تاکید بر اینکه هدف نخست مجمع خیرین سلامت، مردم است، بیان کرد: هدف مجمع خیرین سلامت، باید رساندن نیات خیران به محرومان و نیازمندان و ارائه خدمات سلامت به آن‌ها باشد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان به ظرفیت بی‌نظیر خیران اشاره کرد و گفت: خیران گیلانی بسیاری در کشور و یا خارج از کشور حضور دارند که اگر تشکل مجمع خیرین سلامت فعالی را در استان شاهد باشند، یقیناً کمک‌های بیشتری به این حوزه خواهند کرد.

بالو، عضویت در مجمع خیرین را افتخاری بزرگ عنوان کرد و افزود: اگر این مجموعه خدمتی اثرگذار و واقعی‌تری برای مردم به ارمغان آورد، به‌ مراتب افتخار ماندگارتری از خود برجای خواهند گذاشت. 

وی همچنین با تقدیر از خدمات مجمع خیرین سلامت طی سال‌های اخیر بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان از طرح‌ها و پروژه‌های سلامت‌محور مجمع خیرین سلامت استقبال می‌کند. 

گفتنی است در این نشست، رئیس و اعضای هیئت‌رئیسه مجمع خیرین سلامت گیلان ضمن تبیین سیاست‌های کلی و مأموریت‌های این مجمع و کارکردهای آن در نظام سلامت، به بیان کارکردها، طرح‌ها، راهکارها و همچنین نیازمندی‌های این تشکل سلامت‌محور جهت خدمت بهینه در نظام بهداشتی و درمانی استان پرداختند. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *