خیرین سلامت استان اردبیل 1 میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی اردبیل کمک کردند

 

 

مرکزی معاون هماهنگی امور استان های مجمع خیرین سلامت کشور گفت: سال گذشته بیش از ۲ هزار میلیارد تومان توسط خیرین به حوزه سلامت کشور کمک شد

اسماعیل غنیان دوم آبانماه ۱۴۰۱ در جلسه مجمع عمومی شورای خیرین سلامت استان مرکزی با بیان اینکه طبق فرموده مقام معظم رهبری کار باید به دست مردم سپرده شود، اظهار کرد: بیش از ۱۲ سال از تشکیل مجمع خیرین سلامت کشور می گذرد و تاکنون بیش از ۱۴۰ هزار خیر در این مجمع حضور داشته اند و بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان در حوزه سلامت سرمایه گذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته حدود ۲ هزار میلیارد تومان توسط خیرین در مجمع سرمایه گذاری شد، گفت: بخشی از این منابع در حوزه مدیریت بیماری کرونا هزینه شد و نمونه کمک های خیرین در استان مرکزی بیمارستان آیت الله خوانساری است که به افتخاری برای مجمع تبدیل شده است.

غنیان با بیان اینکه مجمع در بیش از ۳۲۰ نقطه کشور دارای دفتر است، افزود: این دفاتر هیچ هزینه ای برای دولت و مجمع به همراه ندارند و توسط خیرین اداره می شوند.

وی اظهار کرد: اخیرا بیمارستان ۵۵۰ تختخوابی کودکان در تبریز و مرکز دیالیز ۱۵۰ تخته در ارومیه توسط مجمع راه اندازی شد و این خدمات به صورت مستمر در کشور ادامه دارد، همچنین مجمع تصمیم به استقلال استان ها گرفته و اساسنامه مستقلی در این راستا تهیه کرده است.

به گزارش ایسنا، در این جلسه استاندار مرکزی نیز گفت: جلسه امروز نقطه عطفی در فعالیت مجمع در استان است، چراکه به لحاظ ساختاری و سازمانی مستقل می شود، امید است از این پس شاهد تعامل و همکاری بیشتر مجتمع با متولی سلامت در استان باشیم تا مسیر و جهت هم افزا را طی کنیم و بهره وری افزایش یابد.

دکتر فرزاد مخلص الائمه تصریح کرد: قطعا همکاری بیشتر، هم افزایی و در نهایت افزایش سطح بهره وری را برای استان به همراه خواهند داشت. استانداری حتما در خدمت مجمع است تا در صورت نیاز به هموار شدن مسیر، تسهیلگری لازم را داشته باشد.

انتهای پیام

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *