•    
امام جمعه زاهدان: شیعه و سنی باید برای رفع کمبودهای حوزه سلامت مشارکت داشته باشند

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: برای رفع کمبودهای حوزه سلامت نیازمند مشارکت خیر خواهانه اقشار مختلف شیعه و اهل سنت هستیم.

به گزارش    روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان اظهار داشت: خدمت به مردم توفیق بزرگی است که نصیب شما شده و باید در این جهت خداوند متعال را شکرگذار باشید.

 نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: سلامت دارای ابعاد مختلف است  که یک بخش آن مباحث زیرساختی و تجهیزات و بخش دیگر آن پیشگیری و آموزش است و در همه ابعاد نیازمند گسترش فعالیت‌ها و افزایش دامنه فعالیت‌های مجمع هستیم.

وی خواستار بررسی نیازمندی‌های استان شد و بیان داشت: در اختیار داشتن نقشه نیازمندی‌های استان برای اولویت بندی امورات و تلاش برای حل تدریجی هر یک از مشکلات موثر است. انجام کلیه مراحل ساخت یک پروژه توسط خیرین کار شایسته‌ای است اما در شرایطی  استفاده از توان سایر مجموعه‌ها امکان‌پذیر بوده و مهم تحقق کار و رفع نیازمندی‌هاست همان‌گونه که برخی خیران برای فعال سازی سایر مجموعه‌های داخلی مشارکت 50 درصدی را هدف قرار می‌دهند.


  • آیت‌الله محامی اظهار داشت: افراد سرمایه‌دار زیادی در سطح استان وجود دارند اما فعالیت‌های اقتصادی خود را به خارج استان برده و متقابلا اقدامات خیریه را نیز در خارج از استان انجام می‌دهند که در این جهت نیازمند فرهنگ سازی و دعوت برای حضور آن‌ها در داخل خود استان هستیم‌.

امام جمعه زاهدان گفت: راه‌اندازی چنین مجمعی در سایر شهرستان‌ها و نیز برگزاری همایش‌های مختلف برای فرهنگ سازی در این امور تا حدود زیادی تاثیرگذار است و نیاز است تا از ابزار مختلف استفاده و کار فرهنگی مستمر صورت گیرد.

وی خواستار مشارکت اقشار مختلف شیعه و اهل سنت جهت رفع کمبودهای حوزه سلامت در استان شد و ادامه داد: باید در بین اعضای مجمع خیرین سلامت از مذاهب و اقوام مختلف استان استفاده کرده و در مواردی که استقبال کافی صورت نمی‌گیرد باید به سراغ افراد سرمایه دار رفته و با ارائه گزارش فعالیت‌‌های خیران غیر بومی افراد حاضر در داخل استان را جهت انجام فعالیت بیشتر تحت تاثیر قرار دهید.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *