دبیرکل مجمع خیرین سلامت: ۳ هزار آمبولانس در کشور کمبود داریم

بیرجند – ایرنا – دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور گفت: سه هزار دستگاه آمبولانس در کشور کمبود داریم و در تلاشیم با هماهنگی مجلس و دولت این کمبود به حداقل برسد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسینعلی شهریاری روز جمعه در آیین افتتاح پایگاه اورژانس شهری شادروان برگی در بیرجند افزود: هیچ جایی بهتر از حوزه سلامت برای جذب کمک خیرین نیست و توصیه علما و مراجع دینی این است که افراد متمکن و ثروتمند به عنوان وکلای خداوند در زمین وظیفه خدمت‌رسانی به محرومان را برعهده دارند.

وی با بیان اینکه خیرین باید قدردان این جایگاه باشند گفت: از آنجایی که نباید انجام کار خیر را به دوران پیری موکول کرد لذا شورای مشارکت جوانان راه‌اندازی می‌شود و انتظار می‌رود شاهد حضور فعال جوانان خیر در حوزه سلامت باشیم.

دبیرکل مجمع خیرین سلامت ادامه داد: از ۲ سال گذشته زمینه مشارکت بانوان کشور در عرصه سلامت فراهم و ثابت شده که هر جایی مشارکت بانوان وجود داشته است موفق‌تر عمل کرده‌اند.

وی گفت: شورای مشارکت بانوان در خراسان جنوبی راه‌اندازی شود تا بانوان در پروژه‌های خیرساز حوزه سلامت پررنگ‌تر ظاهر شوند.

شهریاری، هم‌افزایی بین دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و مجمع خیرین سلامت را از جمله اهداف سفر خود به خراسان جنوبی از روز چهارشنبه ذکر کرد و افزود: امید است با این هم‌افزایی شاهد اتفاقات خوبی در بخش سلامت و درمان استان باشیم.

وی بر لزوم توجه به پژوهش، بهداشت و پیشگیری تاکید کرد و گفت: با توجه به جایگاه اورژانس پیش بیمارستانی باید به این بخش بیش از گذشته توجه شود.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از پیگیری نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سفر اخیر به این استان گرچه فشرده بود اما بازدیدهای خوبی داشتیم و از نزدیک شاهد تلاش و جدیت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و مجمع خیرین سلامت استان بودیم.

وی با اشاره به هزینه‌کرد ۱۰۰ میلیارد تومانی مجمع خیرین سلامت در خراسان جنوبی گفت: این مجمع در دوران کرونا پنج میلیارد تومان برای حوزه سلامت استان هزینه کرده اما ظرفیت خیرین بیشتر است و باید در جذب کمک‌ها بیش از پیش تلاش کرد.

شهریاری با تاکید بر پرهیز از دولتی کردن کمک‌ها گفت: مقام معظم رهبری نیز بر این موضوع تاکید کرده‌اند لذا باید به دنبال جذب کمک از سوی بخش خصوصی باشیم.

وی افزود: قانون مشوق‌های خوبی برای گروه‌های خیرین در بحث معافیت‌های مالیاتی در نظر گرفته لذا صنایع بزرگ و کارخانه‌ها براساس مسئولیت اجتماعی می‌توانند با مشارکت در امور خیر از این معافیت‌ها به‌خصوص در حوزه سلامت بهره‌مند شوند.

دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور با اشاره به جمع‌بندی مسائل و مشکلات خراسان جنوبی در حوزه سلامت گفت: هفته آینده این موارد در ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رییس جمهور مطرح و درخواست‌های لازم ارایه خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی هم در این مراسم گفت: سفر سه روزه دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور دستاوردهای خوبی داشته و بازدیدهایی حتی از نقاط مرزی استان انجام شده است.

سید محمدرضا طالبی ضمن ابراز امیدواری از به نتیجه رسیدن ثمرات این سفر ادامه داد: خدمات مجمع خیرین سلامت در استان همواره با کیفیت بالا به مردم ارایه شده است.

وی گفت: تصمیماتی  در این سفر با حضور استاندار خراسان جنوبی گرفته شده و امید است که به نحو مطلوب اجرایی تا از کمبودهای بخش بهداشت و درمان استان کاسته شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هم با قدردانی از خیرین سلامت گفت: خیرین سلامت بازوان پرتوان دانشگاه هستند که در تامین و ارتقای سلامت مردم به ما کمک می‌کنند.

سید محمد موسوی میرزایی با اشاره به کمبود آمبولانس در سطح کشور افزود: برای رفع بخشی از این مشکل در استان خراسان جنوبی تصمیم به بازسازی آمبولانس‌ها برای استفاده در پایگاه‌های اورژانس گرفتیم.

پایگاه اورژانس شهری زنده‌یاد کریم برگی با زیربنای ۱۴۰ متر مربع در بیرجند به بهره‌برداری رسید و برای اجرای این پروژه ۷۶۶ میلیون تومان هزینه شده که ۳۶۰ میلیون تومان توسط دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و بقیه از سوی خانواده شادروان برگی و مجمع خیرین سلامت تامین شده است.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور که برای بررسی وضعیت بهداشت و درمان استان روز چهارشنبه وارد خراسان جنوبی شد، دیروز با سفر به قاینات ۲ مرکز خدمات جامع سلامت را در این شهرستان افتتاح کرد.

دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ۱۱ شهرستان خراسان جنوبی را زیر پوشش دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *