خیران حوزه سلامت استان همدان بیش از 100 طرح عمرانی اجرا کردند

گروه استان‌ها_رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تاکنون بیش از ۱۰۰ طرح عمرانی در حوزه سلامت، با مشارکت خیران سلامت استان همدان آغاز و به سرانجام رسیده است‌.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان ، محمد مهدی مجذوبی، شامگاه شنبه در مراسم آیین نکوداشت خیرین سلامت استان همدان، اظهار داشت: امروز میزبان خیرانی هستیم که بابخشش اموال خود، در راه خدا جهاد می‌کنند و هیچ ضرری در این راه براشان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در سایر جوامع هم کارهای عام‌المنفعه وجود دارد، تصریح کرد: اما در جامعه و دین و مذهب ما نیت کار  اطاعت از امر خدا است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه عده‌ای با صرف هزینه مالی از دیگران دستگیری و در راه خدا جهاد می‌کنند، بیان کرد: برخی هم عمرشان را صرف کارهای خیر و کمک به دیگران می‌کنند.

مجذوبی با بیان اینکه  900 نفر خیر سلامت در استان داریم‌، گفت: به مدد این خیران بیش از 100 طرح عمرانی در استان انجام شده است. از زمان آغاز همه‌گیری کرونا تاکنون در مجموع 217 میلیارد تومان  توسط خیرین سلامت هزینه شده است.

مجذوبی گفت:  برخی خیرین در حوزه سلامت‌، نیازهای مردم به فضاهای فیزیکی مانند پایگاه بهداشت و مرکز درمان را تامین می‌کنند  و بعضی هم در حوزه تجهیزات پزشکی که مصرفی و غیرمصرفی است، مشارکت دارند.

وی با بیان اینکه برخی خیرین در راه‌اندازی دستگاه دیالیز یا تجهیزات اتاق عمل کمک کردند، افزود: چیزی که کمتر ملموس است، در حوزه تحقیقات بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه خیرین باید در حوزه دانشجویی و  فرهنگی هم  ورود کنند، اظهار داشت: حوزه خوابگاه‌ها و پاویون‌ها از نیازهای ما است که خیرین در این بخش ورود خوبی داشته‌اند. ساخت خوابگاه‌های ویژه متاهلین از خدمات بسیار شایسته‌ای است که توسط خیران سلامت پیگیری شده است.

وی با بیان اینکه مرکز جامع سرطان و برخی از مراکز خدمات جامع سلامت، به کمک خیرین ساخته شده است، تصریح کرد: در تلاشیم در بیمارستان فاطمیه، مرکزی داشته باشیم که اعمال جراحی زنان در این مرکز انجام شود و همه پرسنل و پزشکان هم خانم باشند تا بیماران احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

بیشتر بخوانید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه جمعیت ما به سمت پیری پیش می‌رود، عنوان کرد: این موضوع نیاز به مراکز خدمات جامع درمانی سالمندان را بیشتر می‌کند. 

مجذوبی با بیان اینکه بیش از 10 درصد از جمعیت ما پیر هستند، تصریح کرد: اگر شرایط به همین منوال پیش برود تا سال 1420، بیش از 21 درصد از جمعیت ما سالمند می‌شوند. 
وی گفت: امیدواریم در حوزه سلامت سالمندان بتوانیم مراکز خدمات درمانی جامع سالمندان را مبتنی بر چند تخصص روانپزشکی، توانبخشی و غیره،  راه‌اندازی کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *