فکرشهر: نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش و همت خیرین زیرساخت مناسبی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان دیلم فراهم شده است.

به گزارش فکرشهر از مهر، عبدالکریم جمیری ظهر جمعه در بازدید میدانی از بیمارستان دیلم، اظهار داشت: طرح جامع سلامت استان باید برای اجرا در بازه‌های زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در اسرع وقت تهیه شود.

وی اضافه کرد: باید اعتماد مردم را جلب کنیم، یکی از مهمترین پارامترها برای این مهم حضور پزشکان متخصص در شهرستان و تأمین پانسیون مناسب است.

جمیری تیم جدید مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را یک تیم جوان، متخصص و در تراز گام دوم انقلاب عنوان نمود و اظهار داشت: در نگاه گام دومی، اولویت با مناطق محروم و کم برخوردار است و الحمدلله مدیران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با در نظر گرفتن این اصل تلاش می‌کند تا توازن و تناسب در سطح استان ایجاد شود.

وی افزود: امیدوارم این حرکت‌های جهادی بتواند اثرات خوبی را در استان و به ویژه شهرستان دیلم به دنبال داشته باشد و از عزیزانی که با کمترین امکانات در این منطقه محروم خدمت می‌کنند سپاسگزارم.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم با اشاره به خدمات ارزشمندی که خیرین سلامت در بندر دیلم انجام داده‌اند بیان کرد: خیرین سلامت کارهای بزرگی در سطح شهرستان دیلم انجام داده‌اند که دولت در این سطح کار نکرده است، لازم است دانشگاه علوم پزشکی با برنامه‌ریزی مناسب فعالیت‌های خیرین سلامت را در جهت نیاز شهرستان جهت دهی کند.

وی گفت: با تلاش خیرین زیرساخت مناسبی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان دیلم فراهم شده است، دانشگاه تلاش کند تجهیزات مورد نیاز و نیروی متخصص را برای استفاده بهینه از این ظرفیت‌ها جذب کند.

جمیری تأکید کرد: اگر امکانات درمانی مناسب در نقطه‌ای وجود ندارد باید وسیله انتقال بیمار به مرکز استان و سایر نقاطی که شرایط درمانی مناسبی دارند فراهم شود، وضعیت آمبولانس‌های فعلی مناسب نیست و باید وزارت بهداشت برای تأمین آمبولانس مورد نیاز مراکز درمانی اقدام کند. با خیرینی که امکان وارد کردن آمبولانس دارند همکاری شود تا بدون پرداخت عوارض بتوانند در این زمینه اقدام کنند.

دکتر احمد یزدان پناه سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر و دکتر فرید ده بزرگی رئیس بیمارستان بقیه الله الاعظم دیلم و رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم نیز در این نشست از حمایت‌های نماینده مردم از کادر سلامت، بهبود وضعیت زیرساخت‌های بهداشت و درمان استان و پیگیری برای تأمین تجهیزات بیمارستان دیلم قدردانی کردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *