کارهای خیرین سرمایه گذاری در دنیا و آخرت است/ برای فراگیر شدن سنت وقف در ایلام فرهنگ سازی شود

ایسنا/ایلام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در دومین همایش تجلیل از خیرین و یاوران حوزه سلامت بر فرهنگ‌سازی جهت فراگیر شدن سنت وقف در استان تاکید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین «الله نور کریمی‌تبار» ضمن تشکر از زحمات خیرین استان در همه حوزه‌ها و خصوصاً در حوزه بهداشت و درمان اظهار کرد: کسانی که دست سخاوتمند دارند و از داشته‌های خود به دیگران می‌بخشند در همین دنیا خداوند برای آنها جبران می‌کند و در جهان آخرت نیز بسیار بیشتر به آنها پاداش خواهد داد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه با اشاره به فرازهایی از صلوات شعبانیه افزود: امام سجاد (ع) در بخش‌هایی از این دعا می‌فرماید «خداوندا به من همیاری کسانی که روزی را بر آنها تنگ گرفته‌ای روزی کن» و این کار خیرین است که نسبت به برخی افراد جامعه که خدا بر آنها روزی را تنگ گرفته، توفیق کمک می‌دهد.

وی تصریح کرد: اگر ما خود را عبد خدا بدانیم، پول، سرمایه و آبروی ما متعلق به خداست و خدا مالک حقیقی همه چیز ماست و مالکیت ما بر اموالمان تا زمانی است که زنده هستیم و با مرگ ما این مالکیت به افراد دیگر داده می‌شود؛ پس چه خوب است که قبل از این که دستمان از دنیا و تصرف در مایملکمان کوتاه شود، برای خود و آینده خود در راه خدا توشه‌ای فراهم کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار در ادامه گفت: متاسفانه فرهنگ وقف در استان ایلام آنگونه که باید و شاید به دلایلی فراگیر نشده است و می‌توان گفت که یکی از عوامل خلوت بودن مساجد ما موقوفه‌هایی است که باید در اختیار مساجد استان باشد و نیست.

وی وقف را چشمه‌ای همیشه جاری دانست و گفت: سرمایه گذاری در وقف امری ماندگار است که حتی پس از مرگ انسان واقف نیز برای وی تا قرن‌ها و تا زمانی که آن موقوفه پابرجاست باقیات الصالحات در نظر گرفته می‌شود.

امام جمعه ایلام تاکید کرد: مردم ما در کمک‌های مومنانه خوب پای کار آمدند و هنوز هم با آن نگاه سخاوتمندانه خویش و با وجود مشکلات خودشان در زندگی به نیازمندان کمک می‌کنند اما آنچه که در این میان مهم و شایان توجه است فرهنگ سازی در خصوص فراگیر شدن سنت حسنه وقف در استان است که می‌تواند آثار ماندگار زیادی داشته باشد لذا از صاحبان قلم و اصحاب رسانه می‌خواهم که در این حوزه ورود جدی‌تری داشته باشند.

انتهای پیام

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *