خدمت رسانی گسترده با استقرار دستگاه پیشرفته MRI در قاین

ایسنا/خراسان جنوبی رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات گفت: دستگاه پیشرفته MRI پس از سال‌ها انتظار تحویل مرکز آموزشی درمانی شهدای قاین شد که قابلیت خدمات‌دهی به مردم سراسر استان خراسان جنوبی را دارد.

عباس حمیدی‌راد، روز گذشته ۴ آذر به رسانه‌های گروهی اعلام کرد: این دستگاه با کمک دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، خیرین سلامت و پیگیری نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی تامین و امروز به بیمارستان شهدای قاین تحویل شد.

به گزارش ایسنا، وی گفت: با توجه به اینکه این دستگاه تنها MRI بدون محدودیت وزن در استان خراسان جنوبی است، پیش‌بینی می‌کنیم علاوه بر جمعیت ۲۰۰ هزار نفری زیر پوشش در شهرستان‌های قاینات و زیرکوه، به سایر هم‌استانی‌ها هم ارائه خدمات داشته باشیم.

رییس شبکه بهداشت و درمان قاینات اظهار داشت: قیمت روز این دستگاه ۲۸ میلیارد تومان است و خیرین هم با کمک ۶ میلیارد تومانی خود در احداث ساختمان آن کمک کرده‌اند.

وی افزود: عملیات نصب دستگاه MRI حدود سه هفته و زمان انتظار برای راه‌اندازی آن ۲ ماه است که امیدواریم از اواخر بهمن ماه آماده خدمت‌رسانی به هم‌استانی‌ها باشیم.

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی هم گفت: طبق دستوری که ۱۷ تیر سال گذشته از وزیر وقت بهداشت گرفته شد تمامی مراحل شامل مجوزها، قراردادها و مراحل خرید به نام بیمارستان شهدای قاین ثبت شده است.

سلمان اسحاقی افزود: هزینه این دستگاه ۲۸ میلیارد تومان بوده که توسط هیات امنای صرفه‌جویی ارزی و دانشگاه علوم پزشکی بیرجند پرداخت شد.

وی بیان کرد: مرحله اول احداث ساختمان بود که به همت خیرین ساخته شد و حامیان آن مردم شریف قاین بودند.

انتهای پیام

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *