به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، حسینعلی شهریاری با بیان اینکه در حال حاضر در ۵۶ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور مجمع خیرین وجود دارد، گفت: بیش از ۳۰۰ شعبه شورای خیرین تامین سلامت در کشور وجود دارد.

او با اشاره به رضایتمندی رهبر معظم انقلاب نسبت به اقدامات خیرین افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، نباید از ظرفیت های خیرین غافل بود و مسوولان باید با توجه به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و قوانین مصوب کشور، قانون را به طور صحیح و دقیق اجرا کنند.

شهریاری ادامه داد: کمک های خیرین در بحران کروناویروس بسیار درخشان بود و باید مورد تجلیل قرار گیرد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر تلاش برای رفع مشکلات مجامع خیرین و رفع چالش های پیش روی خیرین برای افزایش همکاری ها اظهار کرد: تنها راه عدالت در سلامت، پزشک خانواده و سیستم ارجاع است که به دلیل اجرای ناقص در استان های فارس و مازندران باعث نارضایتی مردم شده است.

او با ضرورت افزایش همکاری های مسئولان کشور با خیرین برای پیشرفت کشور و رفع نیازهای مردم گفت: هیچ دولتی در دنیا نتوانسته به تنهایی از پس هزینه های بهداشت و درمان برآید، بنابراین باید برای افزایش همکاری های خیرین و جذب آنان تلاش کرد تا با همکاری خیرین، مشکلات حوزه سلامت مردم کاهش یابد.

شهریاری با اشاره به بازدید میدانی از کارهای ارزشمند و بزرگ مجمع خیرین تامین سلامت فارس، ابراز امیدواری کرد در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اصلاح برخی قوانین، مشکلات و نگرانی خیرین رفع شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان نقش تاثیرگذار خیرین حوزه سلامت در راه اندازی بسیاری از بیمارستان های بزرگ کشور، بر ضرورت حفظ این روحیه مشارکتی تاکید کرد و یادآور شد: وزارت بهداشت و دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور باید برای خیرین تسهیل گر باشند.

ضرورت مشارکت مسوولان در تامین نیازهای اساسی مردم

رییس هیات امنای مجمع خیرین تامین سلامت فارس نیز با بیان اینکه مسئولان ارشد کشور با همکاری یکدیگر باید برای رفع نواقص و کمبودها تلاش کنند، اظهار کرد: این امر موجب می شود مردم در تمام زمینه ها به ویژه نیازهای مبرم، تامین باشند.

آیت الله سید علی اصغر دستغیب در ادامه صحبت های خود در جمع دست اندرکاران خیرین حوزه سلامت استان کرد: مسئولان برای تامین نیازهای مردم دلسوز باشند.

ساماندهی خدمات و جذب کمک های خیرین، ۲ اولویت حوزه سلامت

جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر لزوم ساماندهی خدمات حوزه سلامت و تلاش برای جذب کمک های خیرین، گفت: همکاری خیرین برای کمک به رفع معضلات مردم در حوزه های مختلف است و میزان همکاری دولت و مسوولان دستگاه های اجرایی با خیرین باید افزایش یابد.

مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس نیز با اشاره به هدف محوری این نشست هم اندیشی، پیرامون بررسی قوانین عملیاتی مرتبط با خیرین حوزه سلامت، نسبت به ثمربخشی موارد مطرح شده در پیشبرد بهتر مسایل این حوزه ابراز امیدواری کرد.

علی اکبر رامجردی همچنین از بازدید دکتر «شهریاری» رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از پروژه ساخت اقامتگاه بیمار (hospice) در مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر چمران، اقامتگاه همراه بیمار در بیمارستان شهید دکتر فقیهی و بیمارستان خیریه کوثر و آگاهی از اولویت های حوزه خیرین تامین سلامت استان فارس خبر داد.

تقویت امید و دلگرمی در خیرین با رفع چالش ها

عضو هیات مدیره مجمع خیرین تامین سلامت نیز با بیان اینکه لازم است زیرساخت های لازم برای رفع چالش های پیش روی خیرین فراهم شود، کمک به خیرین را موجب امید و دلگرمی مجامع خیرین در سطح کشور دانست.

محمدهادی ایمانیه با تاکید بر اینکه باید چالش های پیش روی خیرین رفع شود، افزود: هزینه بالای مسائل پیش روی حوزه بهداشت و درمان، نگاه ویژه مسئولان به مناطق محروم را می طلبد که این امر با مشارکت خیرین حوزه سلامت می تواند انجام شود و در این راستا لازم است برای انگیزه بیشتر کارهای خیر و کمک به مجموعه سلامت، مشکلات خیرین رفع شود.

در ادامه این نشست نیز اعضای مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس، نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص افزایش همکاری خیرین و حمایت بیشتر دولت از خیرین ارائه دادند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *