• نیکوکاران خراسان شمالی ۲۹ میلیارد ریال برای مقابله با کرونا کمک کردند

  بجنورد- ایرنا- مدیرعامل مجمع خیرین سلامت خراسان شمالی گفت: نیکوکاران استان در ۹ ماه امسال ۲۹ میلیارد ریال به نظام بهداشتی و درمانی برای کنترل و پیشگیری ویروس کرونا کمک کردند که بیشتر این کمک‌ها در زمینه خرید وسایل حفاظت فردی کارکنان درمان بوده است.

  علیرضا صفاری روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کمک ها در حوزه کرونا برای خرید ماسک، گان و دستکش و تجهیزات بیمارستانی مانند دستگاه دیالیز، اتوکلاو، اکسی متر و دستگاه ضد عفونی هزینه شده است.

  وی با بیان اینکه کمک های نیکوکاران بر اساس نیاز سنجی های مراکز بهداشتی و درمانی استان انجام می شود، تصریح کرد: این مجمع علاوه بر کمک ها در حوزه کرونا، پارسال ۲۸ پروژه درمانی و بهداشتی را با کمک نیکوکاران تکمیل کرده است.

  صفاری افزود: شاخص ترین این پروژه ها ساخت مرکز جامع سلامت رسول اکرم (ص) در منطقه نیروگاه بجنورد با متراژ ۹۰۰ متر در ۳ طبقه و با هزینه ۱۰ میلیارد ریال اعتبار بوده است.

  وی ساخت مرکز جامع سلامت حصاری و پایگاه سلامت شهرک فرهنگیان را از دیگر اقدامات این مجمع  دانست و یادآور شد: هم اکنون با کمک نیکوکاران مرکز جامع سلامت روستایی در راستقان از توابع شهرستان رازوجرگلان با زیربنای ۵۲۰ متر و با اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیارد ریال در حال ساخت است.

  استان خراسان شمالی که از ابتدای مردادماه رنگ قرمز شیوع کرونا به خود گرفته بود، پس از اعمال محدودیت های جدید در آذرماه، از نظر شیوع ویروس کرونا به وضعیت نارنجی تغییر وضعیت داد، و بنا بر اعلام مسوولان بهداشتی اکنون در وضعیت زرد قرار دارد.

  هفته گذشته شمار فوتی های کرونایی خراسان شمالی در چند روز صفر شده بود.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *