خیران سلامت در میدان مبارزه با کرونا/ ۲ میلیارد تومان هزینه شد

 مدیرعامل مجمع خیرین سلامت خراسان جنوبی گفت: در راستای پیشگیری از کرونا، بیش از دو میلیارد تومان از خیرین جمع آوری و هزینه شده است.

محمود حسینی در گفت و گو با مهر با اشاره به پروژه‌های خیر ساز در خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر ۳۱ پروژه سلامت با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و خیرین در استان در دست اجرا بوده که از این تعداد ۱۴ پروژه با مشارکت بنیاد برکت احداث می شود.

وی متراژ کل زیربنای این پروژه‌ها را بیش از ۲۰ هزار متر مربع اعلام کرد و افزود: این پروژه‌ها در شهرستان‌های بیرجند، قاین، نیمبلوک، طبس، فردوس، سربیشه، نهبندان، درمیان، سرایان و خوسف اجرایی می‌شود.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت خراسان جنوبی بیان کرد: بخشی از این پروژه آماده افتتاح و بهره داری بوده و تعدادی هم با تأمین تجهیزات مورد نیاز تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد.

وی بیان کرد: در راستای تدابیر انسان دوستانه مبنی بر جلب مشارکت‌های همگانی و جذب کمک‌های خیرین در توسعه اجتماعی به عنوان یک سازمان مردم نهاد، در مجمع تشکیل شده است.

حسینی ادامه داد: این سازمان با هدف کاستن آلام و دردهای محرومین و بیماران نیازمند، در کنار سیستم خدمات دولتی ایفای نقش می‌کند.

وی از فعالیت ۱۵ شعبه مجمع خیرین سلامت در سطح خراسان جنوبی خبر داد و افزود: مجمع خیرین سلامت در ایام گسترش ویروس کرونا خدمات شایسته ای به جامعه مخاطب داشته است.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت خراسان جنوبی ادامه داد: در راستای پیشگیری از کرونا ویروس، بیش از دو میلیارد تومان از خیرین جمع آوری و در جامعه هدف هزینه شده است.

حسینی توزیع مواد ضدعفونی کننده دست و سطوح، تهیه و توزیع لباس‌های محافظ و گان و شیلد بیمارستانی، دستگاه‌های اکسیژن ساز، مانیتورینگ، ساکشن و فشارسنج برای جامعه هدف را از جمله اقدامات انجام شده دانست.

وی ادامه داد: توزیع ماسک، تهیه بسته‌های غذایی و توزیع بین قشر آسیب پذیر جامعه، بیماران سرطانی و صعب العلاج و ایجاد کارگاه‌های دوخت لباس شیلد و گان از دیگر اقدامات انجام شده است.

حسینی بیان کرد: با توجه به شیوع این ویروس و برای کمک به بیماران نیازمند سرطانی و مشارکت در احداث هر چه بیشتر پروژه‌های بهداشتی درمانی در سطح استان، نیازمند مشارکت هر چه بیشتر خیرین و نیک اندیشان هستیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *