مجمع خیرین سلامت، گامی در جهت رفع محرومیت‌های حوزه درمان

 

 

سال‌های آغازین دهه ۸۰، به‌منظور ساماندهی و تقویت امور خیریه در حوزه سلامت و همچنین رفع نیازها و پر کردن خلاهای موجود در این حوزه منجر به ایجاد تشکیلاتی تحت عنوان مجمع خیرین سلامت در فارس شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، مجمعی که بتواند ضمن جذب کمک به حوزه بهداشت و درمان، با شناسایی نیازمندی‌های حوزه سلامت، امور خیر و مشارکت‌های مردمی را جهت‌دهی کرده و به صورت هدفمند در راه درست و برای افراد نیازمند هزینه کند.

اقدام به کار خیر و گرفتن دست نیازمندان همیشه تاریخ در میان مردم فارس جایگاه ویژه‌ای داشته است، چنانچه طی این سال‌ها نیک‌اندیشان فارسی به حق این ادعا را به حقیقت بدل کردند.

مجمع خیرین تامین سلامت فارس نزدیک به ۲۰ سال است که با حمایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن شناسایی نیازهای حوزه درمان، خیرین را در راستای کمک به این حوزه هدایت می‌کند تا حمایت‌ها نیز در راستای پاسخگویی به نیازهای حوزه درمان صورت گیرد.

به گفته رئیس این مجمع امضای ۱۹ تفاهمنامه توسط خیرین جهت انجام اقدامات زیربنایی عرصه سلامت فارس نمونه‌ای بارز از این مدعا در ماه‌های اخیر است؛ چراکه از زمان شیوع ویروس کرونا گرچه حمایت‌های خیرین سلامت با تمرکز بر مبارزه با این ویروس در حال انجام است ولی خیرین با در نظر قرار دادن سایر نیازهای بهداشتی، درمانی، ۱۹ تفاهم‌نامه دیگر  مرتبط به رفع نیازهای عرصه سلامت را در دفتر مجمع خیرین تامین سلامت فارس به ثبت رساندند.

علی‌اکبر رامجردی، با اشاره به کمک‌های خیرین در مبارزه با ویروس کرونا گفت: رفع سایر نیازهای بهداشت و درمان در کنار رسیدگی به مشکل کرونا ضروری و جزء نیازهای مردم است.

وی افزود: در این راستا از ابتدای سال جاری خیرین علاوه بر کمک ۱۲۵ میلیارد ریالی در موضوع کرونا، در چند پروژه حوزه سلامت از جمله احداث ساختمان آزمایشگاه اتفاقات بیمارستان قلب الزهرا (س)، احداث ساختمان پایگاه‌های اورژانس خانه زنیان و فیروزآباد و اهدای زمین جهت ساخت پایگاه اورژانس کوهنجان نیز با انعقاد تفاهم‌نامه آمادگی خود را اعلام کرده‌اند.

رئیس مجمع خیرین تامین سلامت فارس در ادامه به پروژه‌هایی که در آینده نزدیک در شهر شیراز اجرا خواهد شد نیز اشاره کرد و اظهار داشت: همچنین، تکمیل بخش شیمی‌درمانی بیمارستان امیر، تکمیل اقامتگاه مرکزی همراه بیمار در شیراز و مشارکت در بازسازی مرکز دیالیز بیمارستان شهید فقیهی نیز از موارد ذکر شده در این تفاهم‌نامه است.

وی افزود: همچنین خیرین جهت تکمیل مرکز جامع سلامت افزر، توسعه بخش اتفاقات بیمارستان امام محمد باقر (ع) قیر و کارزین، تامین دستگاه‌های سی‌تی اسکن بیمارستان نی‌ریز و تامین اعتبار خرید تجهیزات پزشکی و دستگاه عکسبرداری بیمارستان ارسنجان نیز حمایت خود را در قالب تفاهم‌نامه با مجمع خیرین تامین سلامت عملیاتی کرده‌اند.

رامجردی مجموع این تفاهمنامه‌ها را از ابتدای سال جاری تا کنون بالغ بر ۸۵ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این تنها نمونه‌ای از اقدامات نیک‌اندیشان فارسی در حوزه سلامت در سال جاری علاوه‌بر کمک‌هایی است که در حوزه کرونا انجام خوهد شد؛ لذا نشان می‌دهد که کار خیر در میان مردم ایران و به‌ویژه استان فارس تعطیل‌شدنی نیست و هم‌استانی‌های ما در شرایط بحران دست ما را برای کمک به نیازممدان رها نخواهند کرد.

گفتنی است خیرین و مردم نیک‌اندیش جهت هماهنگی اجرای نیات خیرشان می‌توانند با شماره تلفن ۳۲۳۵۹۴۰۰ دفتر مجمع خیرین تامین سلامت فارس تماس حاصل فرمایند.

انتهای پیام/ ن

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *