مجمع خیرین سلامت استان خراسان رضوی

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان خراسان رضوی گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون خیران بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال برای کنترل و پیشگیری کرونا به سیستم بهداشتی و درمانی استان کمک کرده‌اند.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر مرتضی احتشام فر افزود: ۱۷۰ میلیارد ریال از این مبالغ توسط خیران مشهدی کمک شده و  مابقی توسط  نیکوکاران ساکن در دیگر شهرستانهای خراسان رضوی پرداخت شده است.  
وی ادامه داد: این مبالغ بر طبق توصیه خیرین فقط در حوزه بیماری کرونا هزینه می شود و جدای از کمکهای سالانه خیران سلامت به حوزه بهداشت و درمان خراسان رضوی است.
مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان خراسان رضوی گفت: مبالغ یاد شده در حوزه کرونا نظیر تهیه وسایل حفاظت فردی برای پرسنل مانند ماسک، گان و دستکش، تجهیزات بیمارستانی و اقلام پزشکی مانند ونتیلاتور، اکسی متر و دستگاه ضد عفونی هزینه شده است.
احتشام فر بیشترین کمک خیران سلامت در حوزه کرونا را مربوط به فروردین ماه‌ امسال با بیش از ۹۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: به تدریج  میزان کمکهای خیران در این زمینه  به دلیل مسائل اقتصادی کاهش یافته است.
وی ادامه داد: جدا از حوزه کرونا خیران سلامت در سال گذشته بیش ۷۸۰ میلیارد ریال به حوزه بهداشت و درمان خراسان رضوی کمک کرده اند و این کمکها از ماهی ۱۰۰ هزار ریال تا اختصاص ۱۴۰  میلیارد ریال برای ساخت یک  بیمارستان را شامل می شود.
مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان خراسان رضوی گفت: در این چارچوب ۹۰ درصد مراکز بهداشتی  در استان خراسان رضوی به همت خیران ساخته شده است.  
احتشام فر افزود: هم استانی‌های عزیز کمکهای نقدی خود به حوزه بهداشت و درمان را می توانند به شماره حساب ۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۰ بانک رفاه کارگران بیمارستان قائم در وجه مجمع خیرین سلامت خراسان رضوی پرداخت کنند.
مجمع خیرین سلامت استان خراسان رضوی از سال ۱۳۸۸ به منظور تحقق اهداف حوزه سلامت و در جهت ترویج سنت زیبا و حسنه بخشش، فعالیت خود را آغاز کرده است.
خراسان رضوی در زمینه تاسیس مجمع خیرین سلامت و فعالیت این مجمع یکی از استانهای پیشرو کشور به شمار می رود.

بنا بر آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۵۶۸ هزار و ۸۹۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۲۹۶ تن از بیماران طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۲ هزار و ۶۱۶ تن رسیده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *