سردار نصرالله فتحیان مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در کشور، اظهار کرد:  در حال حاضر

کادر درمان  در خط مقدم مقابله با بیماری کرونا هستند که در طول زمان دچار خستگی و فرسودگی خواهند شد. مردم باید دستورالعمل های بهداشتی را به طور دقیق رعایت کنند.

او با اشاره به کمک های مردم در حوزه سلامت پس از شیوع بیماری کرونا در کشور، ادامه داد: از شیوع کرونا ویروس در کشور تا به امروز  خیرین سلامت با هدف رفع هرگونه کمبودهای احتمالی و  خرید تجهیزات بیمارستانی حدود ۵۰۰ میلیارد تومان  به حوزه بهداشت و درمان کمک کرده‌اند.

مشاور وزیر بهداشت تاکید کرد: جمع آوری کمک های مردمی و خیرین سلامت  باید بر اساس برنامه ریزی بهتری انجام شود تا این کمک ها جهت  رفع کمبودهای احتمالی بیمارستان ها و مراکز درمانی به کار گرفته شود.

فتحیان بیان کرد: نیازهای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور  و تامین  تجهیزات مورد نیاز آن‌ها  توسط هیات امنای ارزی  تامین می‌شود.


بیشتر بخوانید


او یاد آوری کرد: متاسفانه  انجام برخی سفرهای بین شهری غیرضروری در ایام تعطیلات و عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط برخی از مردم  باعث افزایش میزان مراجعات به بیمارستان ها و مراکز درمانی در روزهای کرونایی  شده است.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *