خیران کاشانی سالانه ۱۲۰ میلیارد ریال به مراکز درمانی کمک می‌کنند

 مدیرعامل مجمع خیرین سلامت‌ساز کاشان گفت: نیکوکاران در یک دهه گذشته به طور میانگین ۱۲۰ میلیارد ریال سالانه برای ساخت مراکز بهداشتی و درمانی این شهرستان کمک کردند

حسین نیکزاد روز سه‌شنبه در دیدار با امام‌جمعه کاشان افزود: بیش از ۹۰ درصد مرکزهای بهداشتی و درمانی منطقه کاشان خیرساز است و شماری از این مرکزهای مهم منجمله بیمارستان نقوی در سال ۱۳۱۷ از سوی فردی خیرساز به همین نام ساخته شده است.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصدی بیمارستان در دست ساخت بقیه‎‌الله الاعظم (عج) بیان کرد: خیران سلامت‌ساز تا کنون ۱۵۰ میلیارد ریال برای ساخت این بیمارستان اهدا کردند و برای تکمیل آن بیش از چهار هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت‌ساز کاشان اضافه کرد: برای ساخت این مرکز درمانی به علت بزرگی کار و حجم زیاد، طرح‌هایی تعریف شده است تا خیران سلامت بتوانند کمک‌های خود را اهدا کنند و بخشی از آن به نام خیر نام‌گذاری شود.

وی با اشاره به خرید ۱۳۵ میلیارد ریال انواع تجهیزات پزشکی برای مرکزهای بهداشتی و درمانی منطقه کاشان در سال‌جاری، اظهار داشت: افراد نیکوکار منطقه امسال یک باب خانه و یک قطعه زمین در مجموع با ارزش ۶۰ میلیارد ریال برای ساخت خوابگاه دانشجویان متاهل اهدا کردند.

نیکزاد کمک ۵۰ میلیارد ریالی خیران سلامت برای تکمیل طرح بیمارستان ۶۴ تخت‌خوابی ثامن در آران و بیدگل را یادآور شد و گفت: پیش‌تر خیران منطقه ۱۵۰ میلیارد ریال برای ساخت این مرکز درمانی اهدا کرده بودند.

به گفته وی، نیکوکاران منطقه کاشان امسال ۲ میلیارد ریال نیز به خانواده‌های کرونایی ترخیص شده از بیمارستان کمک کردند.

دانشگاه علوم پزشکی با انگیزه‌آفرینی خیران را به میدان آورد

نماینده ولی‌فقیه در شهرستان و امام‌جمعه کاشان در ادامه با اشاره به اینکه کاشانی‌های مقیم خارج از کشور تمایلی برای کمک کردن به این شهرستان دارند، گفت: دانشگاه علوم پزشکی باید در این راستا با انگیزه‌آفرینی خیران را به میدان بیاورد.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی همچنین از مدیران دانشگاه علوم پزشکی خواست با توجه به نیاز جامعه، خیران را به ساخت یا خرید بخش‌هایی هدایت کنند که در حال حاضر برای مردم ضروری است.

وی از سلامت و امنیت به عنوان ۲ مقوله بسیار مهم برای مردم در جامعه یاد کرد و افزود: همه چیز تحت الشعاع این ۲ مولفه قرار گرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در شهرستان کاشان با تاکید بر لزوم اجرای برنامه‌هایی برای قدردانی از خیران سلامت، تصریح کرد: این قدردانی مشوق آحاد مردم برای پیشگامی در امر خیر خواهد شد.

به گزارش ایرنا، مجمع خیرین سلامت‌ساز کاشان به صورت رسمی بر پایه اساسنامه کار خود را از سال ۸۸ آغاز کرد.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *