خیران ۱۵۰ میلیارد تومان به بهداشت و درمان استان اردبیل کمک کردند

اردبیل – ایرنا- مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان اردبیل گفت: خیران حوزه سلامت تاکنون ۱۵۰ میلیارد تومان به بخش بهداشت و درمان این استان کمک کرده‌اند.

محمدرضا فلسفی روز پنجشنبه در جلسه تاسیس موسسه خیریه سلامت بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل افزود: این مبلغ  برای خرید تجهیزات پزشکی، اهدای زمین، ساخت مراکز بهداشتی و درمانی و احداث بیمارستان هزینه شده است.

وی بیان کرد: در چند ماه گذشته و پس از شیوع کرونا بیش از ۲۵ میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در قالب خرید لوازم و تجهیزات کمک شده است.

او  با اشاره بر اینکه تامین منابع مالی بخش بهداشت و درمان استان به لحاظ ابعاد گسترده آن همواره با چالش‌هایی روبرو است، گفت: ورود افراد خیر در این حوزه می‌تواند کمک شایان توجهی به توسعه سیستم سلامت استان باشد.

دکتر شهرام حبیب‌زاده ، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل هم  ضمن تقدیر از فعالیت‌های خیران سلامت در عرصه بهداشت و درمان استان گفت: از آنجایی که این دانشگاه در خط مقدم مبارزه با بیماری‌ها، بهبود شرایط بهداشتی، تربیت دانشجو و متخصص، تامین تجهیزات پزشکی و اقدامات متعدد دیگر بهداشتی درمانی و آموزشی قرار دارد همیشه در تکاپوی تامین منابع مالی هست و در این مسیر خیران سلامت می‌توانند بستر توسعه حوزه سلامت استان را سرعت بخشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *