نیاز ۱۲ میلیاردی برای تامین تجهیزات مراکز درمانی خراسان جنوبی
 مدیرعامل مجمع خیرین سلامت خراسان‌جنوبی گفت: تأمین تجهیزات مرتبط با بیماری کرونا در مراکز درمانی خراسان‌جنوبی نیازمند ۱۲ میلیارد تومان اعتبار است.

سید محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در روز گذشته جلسه‌ای با حضور استاندار خراسان‌جنوبی برگزار کردیم که در این جلسه تصمیم گرفته شد کمک‌های مردمی برای پیشگیری از شیوع کرونا با محوریت مجمع خیرین سلامت ساماندهی شود.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مجمع تجربیات بسیار خوبی در حوزه جذب مشارکت‌های مردمی در امر سلامت دارد، بیان‌کرد: از جمله این اقدامات در ساخت بیمارستان ایران مهر با کمک خیرین می‌توان مشاهده کرد.

حسینی ادامه‌داد: تاکنون نیز با مشارکت نهادهایی چون کمیته امداد خراسان‌جنوبی بسته‌های بهداشتی بین بیماران صعب‌العلاج و بیماران خاص تحت پوشش این نهاد توزیع کردیم که این اقدام برای اقشار آسیب‌پذیر ادامه خواهد داشت.

وی گفت: طبق تصمیمات جلسه دیروز مجمع که با حضور استاندار برگزار شد، کمک‌های نهادها و مراکز مردمی در خصوص پیشگیری از کرونا نیز سامان‌دهی و از فعالیت مراکزی که مجوز قانونی ندارند جلوگیری می‌شود.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در حال حاضر اولویت ما بحث کمک به اقشار آسیب‌پذیر در راستای پیشگیری از ویروس کرونا و تأمین بخشی از تجهیزات مراکز درمانی مثل دستگاه‌های تنفسی است.

حسینی با اشاره به اینکه تأمین این تجهیزات ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، بیان‌کرد: طبق قول استاندار خراسان‌جنوبی هر مقدار که در این زمینه خیرین کمک کنند، دولت و استانداری نیز همان میزان کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: اگر این میزان تجهیزات با همت خیرین و استاندار خراسان جنوبی تأمین شود بی شک سطح زیرساخت‌های درمانی مراکز درمانی خراسان جنوبی به شدت افزایش خواهد داشت.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت خراسان‌جنوبی یادآور شد: علاقمندان می‌توانند کمک‌های خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۹۹۰۹۵۷۷۶ نزد بانک ملی به نام مجمع خیرین سلامت واریز کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *