معاون هماهنگی امور استان‌های مجمع خیرین سلامت کشور، از تهیه و توزیع ۱۵۰ دستگاه دیالیز توسط خیرین سلامت در دهه فجر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت اسماعیل غنیان، با اشاره به تلاش خیرین سلامت برای رفع مشکلات و کمبودها  در حوزه بهداشت و درمان در مناطق کم برخوردار کشور، اظهار داشت: ۵۱ دستگاه دیالیز توسط ستاد مرکزی مجمع خیرین سلامت و تقریباً دو برابر این تعداد دستگاه  توسط خیرین سلامت  استان‌ها باهمکاری بسیارخوب هیات امنای ارزی با قیمت ارز دولتی تهیه شد.

وی افزود: این تعداد دستگاه‌ دیالیز با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی استان ها به بیش از ۷۰ مرکز درمانی استان ها ارسال شد.

معاون هماهنگی امور استان‌های مجمع خیرین سلامت کشور، با بیان اینکه این تعداد دستگاه در بازار حدود ۳۰ میلیارد تومان ارزش دارد که با قیمت بسیار مناسبی حدود یک چهارم قیمت بازار تهیه شد، بیان کرد: خوشبختانه این اقدام در فرصت خوبی انجام شده و خیرین نیز از این قیمت  دستگاه‌ها رضایت داشتند.

غنیان با بیان اینکه تلاش مجمع خیرین سلامت ارسال دستگاه‌های دیالیز به مناطق کمتر توسعه یافته و کم برخوردار کشور بود، عنوان کرد: دستگاه‌های دیالیز که تهیه شد به مناطق بسیار محروم دراستان های خراسان جنوبی، شمالی، رضوی، سیستان وبلوچستان اصفهان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کرمان، آذربایجان غربی و ‌شرقی، ارسال شد.

وی با بیان اینکه برخی از مناطق محروم نیزفاقد دستگاههای r o که  به نوعی مادر این دستگاه‌های دیالیز محسوب می شوند بودند و مشکلاتی داشتند که مجمع با کمک خیرین سلامت توانست دو دستگاه RO را تهیه و به منطقه ای که بیماران آن برای دیالیز مجبور به سفر ۲۰۰ الی ۲۵۰ کیلومتری بودند ارسال کند، تصریح کرد: بر اساس فرمایش رهبری معظم انقلاب بیمار در کنار رنج بیماری نباید درد دیگری داشته باشد و با این اقدام رضایتمندی خوبی در میان مراکزی که در این زمینه کمبود داشتند حاصل شد.

معاون امور استان‌های مجمع خیرین سلامت کشور، با بیان اینکه مجمع خیرین سلامت تمام تلاش خود را برای مشارکت خیرین در امر محرومیت زدایی از حوزه بهداشت و درمان انجام می دهد، تصریح کرد: انتظار داریم وزارت بهداشت و هیات امنای ارزی  مانند گذشته یارو یاور خیرین سلامت بوده تا اقدامات عام المنفعه مجمع خیرین سلامت حتی در دوردست ترین نقاط کشور عاید مردم شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *