۳ هزار نفر در ملایر کارت اهدای عضو دارند

رئیس مجمع خیرین سلامت گفت: در مجموع تاکنون ۳ هزار نفر برای کارت اهدای عضو نام نویسی کرده اند.

به گزارش با شگاه خبرنگاران، دکتر عباس آذرهمایون، رئیس مجمع خیرین سلامت با بیان اینکه در حال حاضر ۵۵ بیمار سرطانی نیازمند، تحت پوشش این مجمع هستند، گفت: امسال به منظور شیمی درمانی و پرتودرمانی و تأمین دارو آن‌ها حدود ۷۰ میلیون تومان مساعدت مالی صورت گرفته است.
او با اشاره به اینکه در طول سال و به مناسبت ماه رمضان و شب یلدا ۳۰ میلیون تومان صرف تهیه و توزیع سبد کالا بین این بیماران شده است، افزود: تعداد بسته‌های سبد کالا در هر نوبت ۴۵ بسته بوده است.
رئیس مجمع خیرین سلامت با بیان اینکه با توجه به نذورات مردم خیر اندیش توزیع گوشت گرم نذری و غذای گرم نیز در مناسبت‌های مختلف در بین بیماران انجام شده است، ادامه داد: واحد مددکاری با کمک خیرین به بیماران سرطانی نیازمند و به کودکان بیماری که دچار بیماری خاص شامل مشکل هورمون رشد و کاشت حلزون هستند، مساعدت می‌کند.

آذرهمایون در ادامه با بیان اینکه امسال در بخش اهدای عضو مجمع خیرین سلامت ملایر ۵۰۰ نفر برای دریافت کارت اهدای عضو ثبت نام کردند، گفت: در مجموع تاکنون حدود ۳ هزار نفر ثبت نامی کارت اهدای عضو داشتیم.

او با بیان اینکه ملایر نخستین همایش اهدای عضو را در غرب کشور برگزار کرد، یادآور شد: با همکاری شهرداری یک قطعه ویژه در بهشت هاجر ملایر برای خاکسپاری بیماران مرگ مغزی که اعضای خود را اهدا کرده اند، اختصاص یافته است.

رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر با بیان اینکه در شب یلدا مبلغ ۱۰ میلیون تومان صرف تهیه سبد کالا شد و در اختیار بیماران سرطانی قرار گرفت، گفت: در پایان بهمن ماه طرح  پایگاه سلامت انقلاب متعلق به خیّر شادروان حاج محمد علی رحیمی افتتاح می‌شود.

آذر همایونی ادامه داد: طرح بازسازی بخش آندوسکوبی و کلونوسکوپی خیّر حاج کاظم زنداسرار نیز در دست اقدام است و در حال حاضر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

او افزود: پروژه بیمارستان ۹۶ تختخوابی امیرالمؤمنین (ع) روستای جوراب به همت حاج حسن توکلی، با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی و طرح ساخت اورژانس بیمارستان مهر به همت خانواده شادروان دکتر سمیه عاملی با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است.

رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر از خرید تجهیزات پزشکی از سوی خیرین از جمله دو دستگاه ساکشن برای بیمارستان امام حسین (ع)، یک دستگاه نبولایزر برای بیمارستان مهر، هشت دست مبل تختخواب شو برای رفاه همراه بیماران در بیمارستان مهر و تعدادی ویلچر خبر داد.
او از برگزاری ششمین همایش تجلیل از خیرین حوزه سلامت در ۱۸ اسفندماه مصادف با میلاد امام علی (ع) سالجاری خبر داد و افزود: هدف از این همایش تقدیر از افرادی است که بی هیچ چشمداشتی در مسیر سلامت جامعه و کاهش آلام بیمارن نیازمند قدم خیر برمی دارند.

رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر با بیان اینکه طی این سال‌ها مجمع خیرین سلامت ملایر با عملکرد خود درمیان مردم اعتمادسازی کرده است، یادآور شد: محدودیت بودجه‌های دولتی و از سوی دیگر رشد روزافزون تجهیزات پزشکی و خدمات نوینی که باید ارائه شود، در حوزه سلامت، بهداشت و درمان چالش ایجاد کرده است.

آذر همایون با اشاره به اینکه می‌طلبد خیرین پا در این عرصه بگذارند و کمک حال دولت باشند، اضافه کرد: به همین منظور انعقاد تفاهم نامه‌های مختلف با سازمان‌ها و ارگان‌های گوناگون، چون آموزش و پرورش، دارالایتام احمدیه و دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا منعقد شده تا کمک حال بیماران نیازمند و بی بضاعت باشیم.

او گفت: شهرستان ملایر در حوزه بهداشت و درمان به احداث یک بیمارستان خصوصی مجهز برای جذب پزشکان متخصص و فوق تخصص به منظور ارائه خدمات درمانی بهتر و بیشتر به بیماران، مرکز جامع توانبخشی، مرکز آب درمانی، مرکز فیزیوتراپی دولتی و مرکز کاردرمانی نیازمند است همچنین مرکز جامع سلامت در بیمارستان مهر نیازمند تجهیز و تأمین امکانات پیشرفته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *