68 پروژه در عرصه سلامت توسط خیرین استان قم ساخته‌شد

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: به‌طورکلی ۶۸ پروژه در عرصه سلامت و درمان توسط خیرین استان قم ساخته‌شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، محمدرضا قدیر ظهر امروز در نخستین همایش «تجلیل و تکریم از خیرین روحانیت در عرصه سلامت » در سالن اجتماعات شهرداری قم، اظهار داشت: آثار و خدمات ارزشمند خیرین سلامت بر تارک استان قم می‌درخشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه به‌طورکلی 68 پروژه در عرصه سلامت و درمان توسط خیرین استان قم ساخته‌شده است، افزود: ایجاد و احداث 9 مجموعه آموزشی و درمانی، 38 پایگاه و مرکز خانه بهداشتی، پنج پروژه آموزشی، 13 پایگاه اورژانس و ساخت و تکمیل سه مرکز اداری از جمله این طرح‌های عملیاتی شده توسط خیرین است.

وی با تأکید بر اینکه نخستین بیمارستان در سال 1308 توسط مرحوم جلیل‌وند در قم احداث‌شده است، ابراز کرد: مرحوم آیت‌الله گلپایگانی نیز در دوران خفقان قبل از انقلاب، با احداث بیمارستان، خدمات ارزنده‌ای به مردم ارائه دادند که این بیمارستان در دوران دفاع مقدس نیز در درمان مجروحان و بیماران تأثیرگذار بود.

قدیر خاطرنشان کرد: بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) با 96 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است و بیمارستان زنان و زایمان امجدی، پایگاه اورژانس خوش‌رو با 99 درصد پیشرفت فیزیکی و همچنین پایگاه‌های اورژانس پیامبر اعظم(ص) و شهید کاظمی از طرح‌هایی است که توسط خیرین سلامت قم در حال احداث است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اضافه کرد: خیرین حوزه بهداشت و درمان همچنین در تأمین و نوسازی تجهیزات حوزه بهداشت و درمان،خدمات ارزنده‌ای ارائه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه جایگاه علما و روحانیت در احداث طرح‌های حوزه بهداشت و درمان بی‌بدیل است و روحانیت منشأ خدمات به‌ویژه در عرصه سلامت در قم بوده‌اند، عنوان کرد: انتظار می‌رود کمک‌ها و مشارکت خیرین در قالب سیاست‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ساماندهی شود تا طبق نیازهای استان،هزینه شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *