دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور گفت: طی ۱۰ سال گذشته و تا پایان سال ۹۷، خیرین حوزه سلامت ۷۲ هزار میلیارد ریال کمک کرده اند که فقط دو هزار و ۸۰۰ طرح مشترک بین خیرین، وزارت بهداشت و درمان و استانداری ها به بهره برداری رسیده است.

دکتر حسینعلی شهریاری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیروان اظهارداشت: این استان جزو استان های کم برخوردار است که با توجه به وضعیت اقتصادی فعلی و معیشتی کشور واقعا از استان های کم برخوردار بوده که مردم مشکلات زیادی دارند ولی همت زیادی داشته اند و توانسته اند کارهای خیلی خوبی را پیگیری کنند.
دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور، گفت: تاکنون فقط ۱۲۰ هزار نفر به مجمع خیرین سلامت کشور کمک کرده اند.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین بیان کرد: سه هزار سمن خیریه داریم که در حوزه پزشکی کار می کنند و در انجمن های مختلف دیابت، سرطان، هموفیلی و غیره فعالیت دارند.
وی با بیان اینکه خیرین سلامت سالانه چندین هزار کار انجام می دهند، گفت: طی ۱۰ سال گذشته و تا پایان سال ۹۷، خیرین حوزه سلامت ۷۲ هزار میلیارد ریال کمک کردند که فقط دو هزار و ۸۰۰ طرح مشترک بین خیرین، وزارت بهداشت و درمان و استانداری ها به بهره برداری رسیده و هنوز طرح های زیادی در دست اقدام است.
شهریاری افزود: کمک های خیرین فقط منوط به ساخت نبوده و در خرید تجهیزات پزشکی و دیالیز هم کمک های خوبی توسط آنان صورت گرفته که قرار است به زودی دو دستگاه دیالیز به استان خراسان شمالی اهداء شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *