دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور، گفت: خیرین در ۸سال گذشته ۷۱۰۰ میلیارد تومان به بخش سلامت کشور کمک کرده اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، شهریاری دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور امروز در کنگره تخصصی ساخت بیمارستان و مدیریت منابع اظهار داشت: در دو سال گذشته طرح تحول سلامت دچار مشکلات زیادی شده است.
وی ادامه داد:دولت به دلیل مشکلات مردم در برخی مناطق پراکنده مجبور شده بیمارستان های ۳۰تا۵۰ تخت خوابی ایجاد کند ؛در حالی که امکانات و تجهیزات و متخصص در انها وجود ندارد.
دبیرکل مجمع خیرین سلامت با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده برای دانشجویان پزشکی بومی در جهت ارائه خدمات به مناطق محروم، بیان داشت ۳۰ درصد پذیرش رشته های دستیاری تخصصی را برای مناطق محروم در نظر گرفتیم تا این افراد پس از فارغ التحصیل شدن در مناطق محروم فعالیت کنند که در سال گذشته اولین گروه از این فارغ التحصیلان مشغول شوند.
شهریاری با اشاره به خدمات ارائه شده توسط خیرین در کشور خاطرنشان کرد: علیرغم وجود مشکلات اقتصادی در سال گذشته خیرین هزار و ۱۰۰میلیارد تومان کمک کرده و در هفت هشت سال گذشته نیز در مجموع ۷ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان توسط خیرین به بخش سلامت کمک رسانی شده است.
وی با بیان اینکه بسیاری از بیمارستان های کشور بیش از ۵۰ سال سن داشته و آسیب پذیر هستند، اظهار داشت :چند سال پیش تصویب شد که دولت در این خصوص اعتبار گذاشته و آنها را مقاوم سازی کند اما این موضوع اتفاق نیفتاده است.
شهریاری با تاکید بر ضرورت مبارزه با فساد، یادآور شد: امیدواریم قوه قضائیه بتواند مسیر مبارزه با مفاسد اقتصادی را ادامه دهد.
دبیرکل مجمع خیرین سلامت با اشاره به توزیع نامناسب تجهیزات پزشکی در کشور، افزود: در هر جا که حضور و لابی گری و فشار بیشتری وجود داشته است تجهیزات پزشکی نیز بیشتر بوده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *