معاون مجمع خیرین سلامت کشور گفت: در سه استان لرستان، گلستان و خوزستان بیش از ۷۰ میلیارد ریال در بخش بهداشت برای مردم سیل زده هزینه کردیم.

اسماعیل غنیان روز چهارشنبه در حاشیه کلنگ زنی پروژه بهداشت درمان در حمیدیه در گفت و گو با ایرنا گفت: از دوم و سوم فروردین با بروز سیل در سه استان کشور ، در تهران ستادی تشکیل و تمام استان ها در دو حوزه بسیج شدند.
وی گفت: در وهله اول رسیدگی برای کمک به خانواده های آسیب دیده تلاش کردیم و در حوزه بهداشت و درمان با توزیع بسته های بهداشتی و توجه به بهداشت کودکان، اقدامات اولیه خود را آغاز کردیم. 
غنیان افزود: در مرحله دوم دربحث توجه به زیرساخت ها کار شد و امروز با کمک دوستانمان در هندوستان یک خانه بهداشت و مرکز جامعه سلامت در روستاهای حمیدیه کلنگ زنی شد و عملیات اجرایی یک خانه بهداشت هم در اروندکنار آغاز می شود.
وی ادامه داد: برای احداث این سه خانه بهداشت در حمیدیه و اروندکنار حدود ۲۰ میلیارد ریال هزینه شد البته به همین میزان در گلستان و لرستان هم هزینه و چندین مرکز بهداشت را با کمک خیرین احداث کردیم .
معاون مجمع خیرین کشور با بیان اینکه بنا داریم در آینده نزدیک به زیرساخت های بهداشتی شهرستان پلدختر کمک کنیم گفت: بیش از ۱۰ سال از عمر مجمع خیرین سلامت کشور می گذرد، تا پایان سال گذشته بیش از ۷۰ هزار میلیارد ریال اعتبار توسط خیرین در حوزه بهداشت جذب کردیم. تاکنون بیش از ۱۳۰ هزار خیر در کنار ما هستند و با کمک آنها به مردم کمک رسانی می کنیم همچنین در بیش از ۳۰۰ نقطه کشور دفاتر مجمع خیرین فعال هستند. 
به گزارش ایرنا امروز ۲ مرکز بهداشت و درمانی با کمک شیعیان هندوستان در روستاهای حمیدیه کلنگ زنی شد که ظرف پنج یا ۶ ماه آینده و همزمان با دهه فجر به بهره برداری می رسند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *