همراه سرا بیمار بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر با حضور نماینده ولی فقیه در استان بوشهر و دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور افتتاح شد.

افتتاح همراه سرای بیمار بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر به روایت تصویر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، دبیر کل مجمع خیران سلامت کشور ظهر امروز در آیین افتتاح همراه سرای بیماران مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر، کمک به فقرا و محرومان جامعه را از رسالت مهم خیران دانست و اظهار داشت: با وجود دشواری‌های اقتصادی کشور میزان کمک‌های مجمع خیران سلامت سال قبل 10 درصد بیشتر از سال  ماقبل آن شد و به 11 هزار میلیارد ریال رسید.

حسینعلی شهریاری با اشاره به‌ضرورت حضور خیران در حوزه پژوهش و تحقیق به‌منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها تصریح کرد: بیماری هزینه‌های زیادی را بر افراد جامعه تحمیل می‌کند، به‌ویژه بیماری‌های سرطان و یا بیماری‌های نوپدید، به همین سبب نیاز به حضور خیران در کمک به توسعه طرح‌های پژوهشی برای پیشگیری از بیماری‌ها وجود دارد.

امام جمعه بوشهر هم با تاکید بر توجه به پیویت اجتماعی بیمارستان‌های استان بوشهر اظهار داشت: توسعه مراکز خدمات مردمی مانند همراه سرای بیمار در استان بوشهر به عنوان پیوست اجتماعی بیمارستان‌ها امری مهم و ضروری است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری، با اشاره به اینکه استان بوشهر با داشتن ظرفیت‌های فراوان تولیدی و صنعتی نقش مهمی در اقتصاد ملی دارد تاکید کرد: در استان  بوشهر مراکز صنعتی و ظرفیت‌های ملی  بسیار زیادی فعال است که باید بهره‌مندی استان از ظرفیت ملی افزایش یابد.

همراه سرای بیمار بیمارستان خلیج‌فارس بوشهر در زمینی به مساحت یک‌هزار و 880 مترمربع با 40 میلیارد ریال اعتبار  ساخته شده است.

این همراه سرا شامل 26 اتاق چهار تخته و 7 واحد تجاری است که با مشارکت خیران عرصه سلامت استان بوشهر احداث‌شده است.

در این آیین از خیران حوزه سلامت استان بوشهر تجلیل شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *