مدیرعامل مجمع خیرین سلامت کردستان گفت: خیرین از ابتدای سال‌جاری تاکنون، ۷ میلیارد تومان به‌صورت نقدی و غیر نقدی به بخش سلامت استان کمک کردند.

مهدی علی مسیمر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج با اشاره به اینکه پنج طرح بهداشتی و درمانی با مشارکت مالی خیرین در استان در حال ساخت است، اظهار داشت: احداث و کلنگ‌زنی مرکز دیالیز در بیمارستان توحید بااعتباری بالغ ‌بر 5 میلیارد تومان توسط خیر کردستانی مقیم خارج در حال اجراست و امیدواریم تا پایان سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی به پروژه احداث مرکز دیالیز در آغبلاغ طغامین شهرستان بیجار اشاره کرد و افزود: این طرح بااعتبار اولیه حدود 2 میلیارد تومان توسط شرکت سنگ و معدن سپاهان در حال ساخت است که عملیات فیزیکی اولیه آن شامل بازسازی و ساخت مرکز بهداشت روستایی خانه بهداشت و دو واحد پانسیون محل اسکان پزشک نیروهای بهداشتی درمانی در حال اجراست.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان کردستان بابیان اینکه پروژه سوم احداث مرکز جامع خدمات سلامت قروه در شهرستان دزج است، تصریح کرد: این پروژه بااعتباری بالغ‌بر یک میلیارد تومان که زمین آن توسط یک خیر اهداء شده در حال سفت‌کاری است و قرار بر این است که یک میلیارد تومان دیگر برای تکمیل این مرکز اختصاص دهد.

وی احداث اتاق عمل در بیمارستان شهرستان قروه بااعتبار 500 میلیون تومان را از دیگر پروژه‌های مجمع خیرین سلامت عنوان کرد و ادامه داد: در صورت اتمام این پروژه تا پایان سال‌جاری، بسیاری از مشکلات مربوط به بهداشت و درمان مردم این شهرستان حل خواهد شد اما جهت تکمیل آن نیازمند تأمین 500 میلیون تومان هزینه دیگر هستیم.

مسیمر به پروژه احداث پایگاه بهداشتی کوپیچ بانه که ساخت آن از سال گذشته آغاز شده اشاره کرد و گفت: این پایگاه شامل کلیه خدمات بهداشتی و درمانی از جمله اتاق مامایی، تزریقات، داروخانه، اتاق پزشک و واکسیناسیون، بهداشت محیط، مراقبت‌های مدران و کودکان و مبارزه با بیماری‌هاست.

 

وی اضافه کرد: این پروژه با 500 میلیون تومان اعتبار از پیشرفت 90 درصدی برخوردار است و امیدواریم تا دو ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت کردستان هدف از این اقدامات خداپسندانه خیرین را توسعه امکانات موردنیاز بخش سلامت و رفع محرومیت در مناطق محروم استان ذکر کرد و یادآور شد: از ابتدای تأسیس این مجمع تاکنون 38 میلیارد تومان از سوی خیرین به بخش‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی برای اجرای طرح‌های عمرانی، درمانی، خدماتی، زمین، تجهیزات پزشکی و مصالح ساختمانی کمک شده است.

مسیمر با اشاره به اینکه از ابتدای سال‌جاری تاکنون 7 میلیارد تومان در قالب دو پروژه از سوی خیرین به مجمع خیرین سلامت استان کردستان کمک شده است، خاطرنشان کرد: همچنان نیازمند کمک افراد خیر حتی به‌صورت کمک‌های خرد جهت تأمین نیازهای مردم در بخش بهداشت و درمان هستیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *