بخش انکولوژی و همراه سرای بیماران مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی توحید سنندج با حضور دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور، استاندار کردستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و جمعی دیگر از مسئولان استان افتتاح شد.

پروژه های بخش انکولوژی بیمارستان توحید با زیر بنای ۸۰۰ متر مربع و ۳۳ تخت مریض خواب توسط خانواده کمانگر و همراه سرای بیماران با زیر بنای ۴۰۰ متر مربع توسط زنده یاد حاج زین الدین قاسمیساخته شده بود روز پنجشنبه به بهره برداری رسید.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان در آیین افتتاح بخش انکولوژی بیمارستان توحید اظهار داشت: استان کردستان در زمینه مشارکت خیرین در بخش سلامت از جمله فعال ترین استان های کشور محصوب می شود.
دکتر وحید یوسفی نژاد افزود: با توجه به شیوع بیماری سرطان مخصوصا معده و مری در استان نسبت به متوسط کشوری بالاتر است بنابراین برای کاهش هزینه های درمان این دسته از بیماران و پیشگیری از مراجعه آنان به سایر استان های همجوار، نیاز به احداث و بهره برداری از این بخش ها احساس می شد که امروز شاهد افتتاح این زیر ساخت ها هستیم.
وی اضافه کرد: احداث و به بهره برداری رسیدن همراه سرای بیماران در جوار این بخش با مشارکت خیرین، موجب کاهش مشکلات اقامت و تردد خانواده های بیماران و نیز ارتقای میزان رضایتمندی آنان می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *