بیکاری عامل اصلی قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان است

رئیس مجمع خیرین سلامت کشور گفت: از محل کمک‌های خیرین اعتبار خرید ۴۰ دستگاه دیالیز تامین شده که در صورت خریداری ۲ دستگاه آن به مراکز درمانی بروجرد اختصاص می‌یابد.

 شهریاری روز چهارشنبه در جلسه مجمع خیرین سلامت که در هتل زاگرس بروجرد برگزار شد، افزود: فرهنگ زیبای وقف از دیر باز در کشور بوده و چند سالی است که مجمع خیرین سلامت کشور برای تسهیل در کار خیرین عزیز تشکیلاتی شد.

وی اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم خیرین را به مشارکت در حوزه سلامت تشویق کنیم باید فرهنگ سازی شود تا به عواقب خوب کارهایشان پی ببرند.

رئیس مجمع خیرین سلامت کشور با اشاره به اینکه یکی از ضعف‌های بزرگ مدیران کشور عدم تصمیم گیری به موقع و اجرای آن است، بیان کرد: طرح تحول سلامت کار خوبی بود که در دولت تدبیر و امید آغاز شد، ولی در ادامه راه دولت گرفتار بی پولی شده و این طرح ناکام ماند.

شهریاری اضافه کرد: یکی از اشکلات خیرین این است که فکر می‌کنند باید پول خود برای کار‌های خیر را در شهر و دیار خود صرف کنند و ما وظیفه داریم با فرهنگ سازی اولویت‌های بهداشتی و درمانی را در کشور مشخص و به خیرین معرفی کنیم.

وی ادامه داد: مجمع خیرین سلامت در استان‌ها و شهرستان‌ها باید تسهیل گر کار خیرین باشند تا آن‌ها به راحتی بتوانند نیت خیر خود را به سرانجام برسانند.

رئیس مجمع خیرین سلامت کشور گفت: از شهرداری‌ها و شورا‌های اسلامی شهر درخواست می‌شود تا موانع سد راه ساخت و ساز‌های اماکن بهداشتی و درمانی خیرین را رفع نمایند.

شهریاری افزود: هر کاری که در حوزه سلامت توسط خیرین انجام خواهد شد باید با نظر دانشگاه علوم پزشکی و اولویت‌های انان باشد تا موثر واقع شود.

وی اظهار داشت: خیرین سلامت باید همواره مورد تجلیل قرار گیرند تا کار بزرگی که در حوزه سلامت انجام می‌دهند الگویی برای سایرین شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، حسینعلی شهریاری رئیس مجمع خیرین سلامت کشور گفت: از محل کمک‌های خیرین اعتبار خرید ۴۰ دستگاه دیالیز تامین شده که در صورت خریداری ۲ دستگاه آن به مراکز درمانی بروجرد اختصاص می‌یابد.  

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *