خیرین سلامت ۶۰۰۰ میلیارد کمک کردند/ لزوم افزایش مشارکت بانوان خیر

 دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور با اشاره به اینکه خیرین سلامت تا پایان سال ۹۶ بیش از ۶ هزار میلیارد تومان کمک کرده‌اند، گفت: انتظار داریم مشارکت بانوان خیر در حوزه سلامت افزایش یابد.

به گزارش مهر، حسینعلی شهریاری شامگاه سه شنبه در دیدار با استاندار لرستان و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: استان لرستان دارای مردمی ولایتمدار است که مراجع و شهدای بزرگی را در طول تاریخ خود معرفی کرده است.

وی با بیان اینکه خیرین ظرفیت های بزرگ جامعه هستند، تصریح کرد: خیرین سلامت تا پایان سال ۹۶ بیش از ۶هزار میلیارد تومان کمک کرده اند.

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور با تاکید بر اینکه بزرگترین دانشگاه های دنیا توسط خیرین ساخته شده اند، افزود: علیرغم تحریم های موجود خیرین سلامت در سال ۹۷ اعتباری بالغ بر ۱۱۰۰میلیارد کمک کردند.

شهریاری با اشاره به اینکه فعالیت مجامع خیرین حتما باید با هماهنگی دانشگاه های علوم پزشکی انجام شود، ادامه داد: از مجامع خیرین سلامت در استان ها خواسته ایم از این پس پیمانکاران اقدام خیر خود را جدا انجام داده و با قرارداد خود تلاقی ندهند.

وی با بیان اینکه مشارکت بانوان در مجامع خیرین سلامت پایین است و انتظار داریم این مشارکت بیشتر شده و مجمع خیرین بانوان تشکیل شود، تصریح کرد: نباید خیرین را در اقدامات سخت افزاری خلاصه کرد و باید آنها را به سمت اقدامات نرم افزاری بکشانیم.

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور با تاکید بر اینکه خیرین باید در کرسی های تحقیقاتی و ایجاد و ترویج سبک زندگی سالم در جامعه مشارکت کنند، گفت: به زودی جلسه خیرین سلامت لرستانی مقیم سایر استان ها با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و سرپرست دانشگاه در تهران برگزار خواهد شد.

مجمع خیرین سلامت بانوان در لرستان تشکیل می شود

سید موسی خادمی استاندار لرستان نیز در این دیدار گفت: استان لرستان به عنوان یک استان محروم به ویژه در حوزه بهداشت و درمان نیاز به توجه ویژه دارد.

وی با بیان اینکه سیل اخیر خسارات زیادی را متوجه زیر ساخت های استان کرد، تصریح کرد: در عین این که آمار نیازمندان در لرستان بالاست، افراد ثروتمند زیادی نیز در اقصی نقاط کشور وجود دارند که به این استان تعلق دارند.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه تا حد امکان باید تلاش کنیم به حوزه بهداشت و درمان کمک کنیم، افزود: تلاش می کنیم مجمع خیرین سلامت بانوان را نیز شکل دهیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *