جذب ۶ هزار میلیارد تومان کمک خیرین در حوزه سلامت

رئیس شورای زنان مشارکت های مردمی مجمع خیرین سلامت با اشاره به اینکه این مجمع تا سال ۹۶ نزدیک ۶ هزار میلیارد تومان جذب خیرین داشته که در پروژه های سلامت وزارت بهداشت سرمایه گذاری کرده است، افزود: پیش بینی می شود تا پایان سال ۹۷ بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان به این حوزه کمک شود.

شهلا میرگلوبیات، رئیس شورای زنان مشارکت های مردمی مجمع خیرین سلامت، در گفت وگو با ایکنا از خراسان رضوی، بیان کرد: از سال 89 مجمع خیرین سلامت کشور راه اندازی شد و با توجه به اینکه نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند در سال 93 بخش بانوان مجمع راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه بانوان در امر خیر و مشارکت ها بسیار دخیل هستند و خود نیز راغب هستند تا در این مشارکت ها شرکت کنند بیان کرد: شورای زنان مجمع خیرین سلامت در 56 استان و شهرستان و در جاهایی که دانشکده علوم پزشکی دارد تشکیل شده و در حدود 75 درصد این مراکز در 63 مورد توانسته ایم ارائه خدامت داشته باشیم.

رئیس شورای زنان مشارکت های مردمی مجمع خیرین سلامت کشور افزود: یکی از شورای زنان در خراسان رضوی است و تاکنون همایش های خوبی برگزار و به لحاظ جذب خیر نیز موفق عمل کرده است و در سطح استان با توجه به پروژه هایی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی اعلام شده، توانسته اند اقدامات خوبی انجام دهند.

وی گفت: شورای زنان در امر سخت افزاری و نرم افزاری فعالیت دارد و به جهت اینکه بهداشت و مقدم بر درمان است. در بخش نرم افزاری فعالیت این شورا منوط به حوزه بهبود سبک زندگی، آموزش، پیشگیری، تحقیق و پژوهش است.

میرگلو بیات ادامه داد: اگرغربالگری و پیشگیری انجام شود جلو بسیاری از بیماری های مادرزاد که هزینه زیادی به سیستم درمانی تحمیل می کند گرفته خواهد شد از طرفی بیماری های قلبی عروقی و سرطان ها با پیشگیری از دوران جنینی دیگر اتفاق نخواهد افتاد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *