کمک 6 هزار میلیارد تومانی خیرین به بخش سلامت

معاون امور استان های مجمع خیرین سلامتگفت : تا پایان سال گذشته توسط خیرین حوزه سلامت کشور به بخش درمان 6 هزار میلیارد تومان اعتبار کمک شده است. 
اسماعیل غنیان شامگاه یکشنبه در همایش تجلیل از خیرین سلامت شهرستان رفسنجان افزود: هم اکنون بیش از 110 هزار خیر حوزه بهداشت و سلامت در 300 شعبه سراسر کشور به فعالیت های خداپسندانه از جمله ساخت و ساز اماکن بهداشتی مشغول هستند. 
وی با تاکید بر اینکه باید زمینه اعتمادسازی در جامعه فراهم شود تا خیران بیشتری در این حوزه جذب شوند بیان کرد: خیران با نیت خالص و نگاه ژرف و عمیق به حوزه سلامت کشور پی می برند و از مال و ثروت شان در این راه دریغ نمی کنند. 
غنیان پذیرش مسئولیت در برابر آنچه که واقفان می خواهند انجام دهند را دشوار خواند و گفت : در تمام شهرهای ایران حضور یافتم اما ندیدم شهری مانند رفسنجان که سه بیمارستان خیرساز داشته باشد. 
وی اظهار داشت : انسان از دنیا می رود و سه چیز شامل فرزند صالح، علم و صدقه جاریه او را زنده نگه می دارد لذا ساخت و ساز مراکز درمانی و غیره از صدقات جاریه است. 
غنیان بر پژوهش محوری دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی تأکید و خاطرنشان کرد: دانشجویان به دنبال پژوهش باشند و علت بیماری ها را شناسایی کنند تا از واردات وسایل و دستگاههای تشخیصی جلوگیری شود لذا می طلبد خیرین در حوزه حمایت از طرح های پژوهشی اعلام آمادگی کنند. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *