مشارکت 70 هزار خیر در مجمع خیرین سلامت کشور/ کمک 4 هزار میلیارد تومانی خیرین

مجمع خیرین سلامت شهرستان چایپاره با حضور فرماندار، امام جمعه و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی با شعار ‘سلامت برای همه، همه برای سلامت’ تشکیل شد.

به گزارش ایرنا، فرماندار چایپاره روز یکشنبه در این مجمع گفت: مولفه اصلی توسعه بر محور سلامت است و بدون دستیابی به سلامت، رسیدن به سایر مولفه های توسعه امری دست نیافتنی است.

علی محمدی ایروانلو افزود: باید نگاه اجتماعی به پدیده سلامت داشته باشیم زیرا بدون توسعه شاخص های این بخش امکان آسایش، آرامش و نیل به ظرفیت های حداکثری نیروی انسانی وجود ندارد و بایسته ها و تعیین کننده های اجتماعی در این خصوص باید مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: امروز سلامت یک پدیده اجتماعی پیچیده است که در کشورمان با مشکلات زیادی روبرو بوده و تعیین کننده های اجتماعی نظیر استرس، ترافیک، فرایندهای زیست محیطی، مسکن، اعتیاد و تغذیه، سلامت جامعه را به چالش کشیده اند.

وی بر بسیج همگانی در عرصه سلامت تاکید کرد و اظهار داشت: اگر می خواهیم به واقعیت سلامت در کشور و جامعه که گویای آرامش و آسایش شهروندان است، برسیم باید همه گروههای مرجع روحانیون، دستگاههای اجرایی و حاکمیتی، آحاد مردم، نهادهای مدنی، تشکل های صنفی و سازمان های مردم نهاد پای کار باشند.

در پایان این مجمع، نهادهای حقیقی و حقوقی عضو مجمع خیرین سلامت چایپاره انتخاب و از چند نفر خیّر فعال در این حوزه تجلیل شد.

به گزارش ایرنا، مجمع خیران عرصه سلامت با هدف کمک به دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشتی و درمانی برای تامین زیرساخت ها و ارایه بهتر خدمات درمانی تشکیل می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *