مجمع خیرین سلامت ازنا برترین مجمع کشور شد‌

حجت‌الاسلام علیرضا نصیرالاسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ازنا، با بیان اینکه مجمع خیرین سلامت ازنا به عنوان برترین مجمع کشور شناخته شده است اظهار داشت: کمتر از 4 سال از عمر مجمع خیرین ازنا می‌گذرد ولی آنچه سبب شده در این مدت کم کارهای بزرگی در مجمع رقم بخورد، حسن انتخابی بوده که مردم در تعیین اعضا داشته‌اند.

وی افزود: اعضایی که نه با هدف پست و مقام، بلکه با نیت خدمت‌رسانی و فارغ از هر گونه سیاسی بازی وارد این مجمع شده‌اند و همواره نیازهای بهداشتی ـ درمانی شهرستان که از طرف دانشگاه علوم پزشکی اعلام می‎شود را در اولویت قرار داده‌اند ضمن اینکه افراد خوشنام و صاحب نفوذی بودند که از روابط عمومی بالایی نیز برخوردار بودند.

رئیس مجمع خیرین سلامت ازنا و مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی ازنا عنوان کرد: اولین نیازی که از طرف شبکه بهداشت و درمان به مجمع خیرین اعلام شد، بحث بیماران دیالیزی بود که در رنج و مشقت زیادی بودند که در این راستا به راه‌اندازی انجمن حمایت از بیماران کلیوی در شهرستان ازنا پرداختیم تا بیماران ازنایی خدمات درمانی رایگان دریافت کنند.

وی با بیان اینکه حتی آژانس رایگان برای حمل و نقل بیماران از خانه تا مرکز دیالیز نیز در اختیار بیماران قرار داده شده، افزود: تاکنون مبلغی معادل 100 میلیون تومان از طرف خیّرین به انجمن حمایت از بیماران کلیوی ازنا کمک شده است.

نصیرالاسلامی با اعلام آمادگی برای حمایت از بیمارانی که نیازمند پیوند کلیه هستند، عنوان کرد: تاکنون پیوند کلیه برای سه نفر از بیمارانی که شرایط پیوند داشته‌اند انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه بیماری کلیه علائم خاصی ندارد و تا این عضو به طور کامل از کار نیفتد، فرد متوجه بیماری خود نمی‌شود بنابراین لازم است که رسانه‌ها پای کار بیایند و از هر فرصتی برای آگاه‌سازی، اطلاع‌رسانی و اموزش مردم استفاده شود.

رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی  تصریح کرد: بیماران کلیوی شهرستان ازنا با مراجعه به انجمن می توانند خدمات رایگان دریافت کنند، البته هزینه دیالیز که رایگان است ولی کمک‌های دارویی نیز به این افراد می‌شود.

انتهای پیام/ش

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *