ضرورت تخصیص منابع پایدار به حوزه بهداشت و سلامت

 اعضای کمیسیون بهداشت مجلس، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت و رئیس مجمع خیرین سلامت کشور از مراکز بهداشتی و درمانی حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بازدید کردند.

به گزارش  اکو نیوز ، حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون بهداشت مجلس از مراکز بهداشتی و درمانی حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: با توجه به وظیفه نظارتی که مجلس دارد پیشنهاد شد، حوزه سلامت جنوب کرمان بررسی شود و بر این اساس با همراهی اعضای کمیسیون و معاون پارلمانی وزیر بهداشت از مراکز بهداشتی و درمانی جنوب کرمان بازدید خواهیم داشت.

وی افزود: اقدامات قابل توجهی بعد از اجرای طرح تحول سلامت انجام شده اما هنوز کارهای بسیاری باید در حوزه سلامت انجام شود تا وضعیت مردم بهتر شود هنوز در بسیاری از مناطق کشور با ایده آل‌ها فاصله داریم و به علت محدودیت منابع مالی هنوز مشکلاتی وجود دارد.

شهریاری تصریح کرد: طرح تحول سلامت در چند سال ابتدای اجرای طرح منابع قابل قبولی را به حوزه سلامت تزریق کرد و امروز تحولی را در وضعیت بیمارستان‌ها شاهد هستیم، اما طی یکی دو سال گذشته متاسفانه دچار کمبود منابع مالی شد و آن انتظاری که از این طرح وجود داشت، محقق نشد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: امیدواریم دولت در بودجه ۹۸ در رابطه با منابعی که برای حوزه سلامت تخصیص می دهد باز هم توجه بیشتری داشته باشد و  امیدواری که در دل مردم به ویژه مناطق محروم ایجاد شده ادامه یابد و  بتوانیم بیمارستان‌های دولتی را سروسامان دهیم تا وضعیت خوبی داشته باشند و بیماران دغدغه دیگری نداشته باشند که خوشبختانه در دولت یازدهم و دوازدهم این امر محقق شده است.

شهریاری خاطرنشان کرد: در حال حاضر نگران هستیم اگر منابع مالی دچار کمبود شود این امیدواری که برای مردم بوجود آمده که یکی از نقاط قوت دولت دکتر روحانی بود و با همت و تلاشهایی که دکتر هاشمی داشتند، حاصل شده، دوباره با مشکل در این حوزه روبرو شویم.

وی عنوان داشت: مسئولان به ویژه سازمان برنامه و بودجه و دولت همت کنند و منابع مالی قابل قبولی را نه فقط تصویب بلکه تخصیص دهند تا بتوان این مشکلات را سروسامان داد.

شهریاری با بیان اینکه انتظار ما از دولت است که توجه بیشتری به حوزه سلامت داشته باشد، گفت: بودجه را در مجلس خیلی نمی توان تغییر داد اما باید دولتمردان را قانع کنیم که اولویت را به مناطق محروم بدهند و پیگیری کنیم پروژه های در حال احداث تسریع شوند.

وی با بیان اینکه در طرح سلامت انتظار داریم منابع پایداری برای حوزه سلامت تصویب شود تا همیشه محقق شود، افزود: بسیاری از بیمارستان‌های دولتی در پرداخت‌ها مشکل دارند و تنها گروهی که پرداختی آنها معوق داشته اما از خدمت به مردم دست برنداشتند، پزشکان و پرستاران هستند در حالی که کمترین افزایش در تعرفه های پزشکی را داشته ایم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *