دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور با بیان اینکه هیچ کشوری به تنهایی نتوانسته از عهده هزینه‌های درمان برآید گفت: سال گذشته خیرین سلامت ۶ هزار میلیارد تومان به حوزه بهداشت و درمان کمک کردند.

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور ، حسینعلی شهریاری بعدازظهر امروز در همایش تجلیل از خیرین سلامت استان اظهار داشت: افتخاری برای مردم استان همدان است که 8 هزار شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم کرده‌اند و شهدای مدافع حرمی چون سردار همدانی از این دیار است.

وی با بیان اینکه خیرین استان همدان اقدامات خوبی انجام داده‌اند که برخی از آنها در کشور کار جدیدی است، گفت: مجمع خیرین سلامت کشور در مجلس هفتم کلید خورد ،آن زمان وقتی خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم به ما تاکید کردند که از ظرفیت خیرین در حوزه سلامت غافل نشویم و همین شد که کار در این حوزه  آغاز شود.

شهریاری با بیان اینکه سال گذشته 6 هزار میلیارد تومان خیرین سلامت کشور کمک کرده‌اند، گفت: درمان هزینه‌بر است و هیچ کشوری به تنهایی نتوانسته از عهده هزینه‌های آن برآید و همواره نیاز به حضور خیرین بوده است.

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور با اشاره به اینکه در قانونی اساسی کشور در اصل 29 آمده است که بهداشت رایگان باشد اما در حوزه درمان باید از مردم کمک گرفته شود تا آلام بیماران کاهش پیدا کند، تاکید کرد: باید سعی کنیم مردم بیمار نشوند چراکه هزینه‌های درمان بسیار سنگین است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه در این زمینه آنچنان اقدامی صورت نگرفته و به سبک زندگی که مورد هدف مقام معظم رهبری بوده توجه نشده است، افزود: تاکنون مجلس نیز نتوانسته در راستای تغییر سبک زندگی مردم گام بردارد.

وی با اشاره به اینکه وضعیت تغذیه در کشور مناسب نیست و بسیاری از مواد غذایی مورد مصرف در آینده ما را دچار مشکل خواهد کرد، خاطرنشان کرد: با چاقی بیماری دیابت، قلبی و عروقی، سرطان و غیره  در کمین افراد است و باید مواظب بود.

شهریاری با بیان اینکه متاسفانه در اثر حوادث رانندگی در سال 16 هزار نفر جان خود را از دست می‌دهند، افزود: باید به سمتی پیش رویم که مردم بیمار نشوند.

وی  با اشاره به اینکه مشارکت بانوان طی یک سال اخیر در مجمع خیرین سلامت پررنگ بوده و شاهد اقدامات خوبی بوده‌ایم، افزود: کار خیر متعلق به دوران پیری نیست و باید جوانان را به این سمت سوق داد.

شهریاری گفت: در استان همدان ساخت خوابگاه دانشجویان تحصیلات تکمیلی اقدام ارزشمندی است که شاید از این الگو در استان‌های دیگر استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه هزینه بیماران سخت درمان بالاست و برخی از افراد به علت هزینه‌های درمان زیر خط فقر قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: دولت طی چند سال اخیر با اجرای طرح تحول سلامت اقدام خوبی انجام داده اما نیاز به ورود خیرین برای اقدامات بیشتر وجود دارد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در طرح تحول سلامت اقدامات خوبی انجام شد اما متاسفانه مشکلات بودجه‌ای  مطرح است که اگر توسط دولت و مجلس حل نشود، امکان دارد دوباره بیماران در بیمارستان‌های دولتی مشکل پیدا کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز در این همایش با تاکید به اینکه با کمک خانواده فرشچیان بزرگترین، زیباترین و شیک‌ترین بیمارستان قلب کشور در همدان راه‌اندازی شد، گفت:‌ این بیمارستان از سال 94 به دست رئیس جمهور راه‌اندازی شد و اکنون مرکز کد 247 است و یک اقدام ارزشمندی صورت گرفته است.

حبیب الله موسوی بهار با اشاره به اینکه در تمام شهرستان‌های همدان خیرین پیشتاز هستند، اظهار داشت : برخی از خیرین نوع دیگری از اقدام خیر را انجام می‌دهند و آن اهدای عضو است.

 

وی  با تاکید به اینکه باید اقدام جدی در حوزه سوانح صورت گیرد تا شاهد کاهش تلفات باشیم، افزود: متاسفانه تعدادی از هموطنان در اثر حوادث رانندگی دچار مرگ، مرگ مغزی و قطع نخاع  می‌شود و باید اقدام اساسی در این حوزه صورت گیرد.

موسوی بهار با بیان اینکه در سوانح عده‌ای از هموطنان دچار مرگ مغزی می‌شوند، خاطرنشان کرد: برخی خانواده‌های وقتی فرزندان خود را در اثر مرگ مغزی از دست می‌دهند، اجازه می‌دهند اعضای فرد به بیماران نیازمند پیوند زده شود که این یک نوع ایثار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان دریافت کارت اهدای عضو را عملی نیک خواند و افزود: خوشبختانه امروزمعاونت اجتماعی وزارت بهداشت سلامت را به دغدغه مردم تبدیل کرده که باید از این اقدام قدردانی کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *