حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان

دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور اظهار کرد: نیاز به خیرین در حوزه تحقیقات و پژوهش سلامت احساس می‌شود.

به گزارش ایسنا حسینعلی شهریاری در نشست مشترک اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با مسئولان دانشگاه علوم‌ پزشکی و خیریه‌های حوزه سلامت با اشاره به اینکه از ظرفیت و پتانسیل خیرین غافل نشویم، گفت: تا سال گذشته مجمع خیرین سلامت کشور ۶ هزار میلیارد تومان در حوزه سلامت سرمایه‌گذاری کرد و برای امسال مجمع خیرین تفاهمنامه‌ای را با وزارت کشور منعقد کرد که امید است گام‌های خوبی در زمینه اجرایی کردن آن برداشته شود .

وی ادامه داد: در زنجان کارهای خیر زیادی در حوزه سلامت انجام شده است و ظرفیتی که در این استان وجود دارد هم رتبه با استان فارس (لارستان) است .

دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور افزود: در دولت یازدهم و دوازدهم خدمات زیادی انجام شده است که بخشی از این خدمات شامل بازسازی و نوسازی بیمارستان‌های کشور و افزایش ۵۰۰ خانه بهداشت به شبکه درمانی کشور است که خیرین نیز به موازات دولت کارهای زیادی را در سطح کشور انجام داده‌اند .

شهریاری در ادامه گفت: هدف مجمع خیرین سلامت کشور تسهیل کار خیرین و حل مشکلات آنان است و در بیش از ۳۰۰ نقطه کشور مجمع مشارکت‌های خیرین تشکیل شده است .

 

وی تصریح کرد: رقابت بین خیریه‌ها مفید و سازنده است ولی نباید در این زمینه موازی‌کاری وجود داشته باشد بنابراین بهتر است یک مجمع کلان وجود داشته باشد تا بر عملکرد خیریه‌های متفرقه‌ای که وجود دارد در قالب یک مجمع نظارت کند و از موازی‌کاری آن‌ها جلوگیری به‌عمل آورد.

دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشوردر پایان گفت: در حوزه تحقیقات و پژوهش خیرین باید ورود پیدا کنند؛ چراکه حوزه پیشگیری نیز نیازمند خیر است و باید در این زمینه توجه شود که تحقیقات و پژوهش باید کاربردی باشد و باید مشکلی را از مشکلات مردم حل کند .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *