معاون هماهنگی و امور استان‌های مجمع خیران سلامت کشور گفت: بیش از ۱۱۰ هزار خیر در این عرصه و ۳۰۰ مجمع خیرین سلامت در کشور فعالیت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اسماعیل غنیان در دومین دوره انتخابات هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت دانشکده علوم پزشکی ساوه و زرندیه اظهار داشت: تشکیل مجمع سلامت خیرین به صورت رسمی از یک دهه عبور کرده و خوشبختانه امروز بیش از 110 هزار خیر در این عرصه فعالیت می کنند و از ابتدای تشکیل آن تا پایان سال گذشته بالغ بر 6 هزار میلیارد تومان کمک های خیران به حوزه سلامت بوده که یک سرمایه برای کشور است.

وی افزود: فعالیت خیریه هزینه نیست بلکه به اعتقاد ما یک سرمایه برای نظام است و خوشبختانه در چند سال اخیر کارنامه درخشانی برای نظام به یادگار گذاشته اند، با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری که فرمودند خیران ما زیاد ولی به صورت متفرقه هستند، مجمع خیرین سلامت کشور تصمیم به تشکیل مجمع خیرین سلامت در نقاط مختلف کشور گرفت که هم اکنون 300  دفتر و نمایندگی مجمع خیرین سلامت در کشور فعال هستند.

معاون هماهنگی امور استان های مجمع خیرین سلامت کشور تصریح کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی از تمام ظرفیت‌های خود برای افزایش مشارکت‌های مردمی و خیران در حوزه سلامت استفاده می کند و هنگامی که فردی با نیت خیرخواهانه مبادرت به انجام فعالیتی عام المنفعه در حوزه سلامت و دیگر بخش ها دارد باید مورد حمایت جدی مدیران و مسئولان قرار گیرد.

غنیان بیان کرد: نقش خیرین در توسعه سلامت جامعه بسیار موثر است، امروز با کمک ها و مساعدت های خیران توانسته ایم بخش مهمی از مشکلات بهداشت و درمان را برطرف کنیم.

وی ادامه داد: شهرستان ساوه خوشبختانه در بحث مشارکت خیرین در همه حوزه ها کارنامه درخشانی داشته و این مهم در حوزه سلامت هم اتفاق افتاده، انتظار می رود تشکیل مجمع خیرین در این شهرستان فرصتی برای مشارکت بیشتر خیران در حوزه سلامت فراهم کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *