خیرین سلامت در لارستان ٣٨ میلیارد ریال کمک کردند
رئیس هیات مدیره مجمع خیرین  سلامت لارستان اعلام کرد:مجموع اعتباری که در 3 ماه نخست سال 97 توسط مجمع خیرین سلامت لارستان هزینه شد، بیش از 38 میلیارد ریال بوده است.

به گزارش ایرنا منصور محتاجی دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: جمع اعتبارات سال 96 که توسط مجمع خیرین سلامت نقاط مختلف شهرستان لارستان هزینه شد 270 میلیارد ریال بود.
وی با بیان اینکه مجمع خیرین سلامت لارستان یک نهاد غیردولتی است، افزود: این مجمع پس از استقلال دانشکده علوم پزشکی لارستان از مجموعه فارس منفک و زیرنظر مجموعه تهران فعالیت می‌کند.
رئیس هیات مدیره مجمع خیرین تأمین سلامت لارستان با برشمردن اهداف تشکیل این مجمع، افزود:این مجمع در حوزه‌های بهداشت، درمان و آموزش فعالیت دارد که این کار پس از اقدامات کارشناسی، برآورد هزینه و اعلام به خیرین صورت می‌گیرد.
محتاجی با اشاره به اینکه توجیه خیرین برای انجام کارهای خیر و عام‌المنفعه از جمله راهبردهای خیرین مجمع سلامت است، اضافه کرد: هدفمند کردن اقدامات، استفاده از ظرفیت دولت در کنار خیرین، تأمین زیرساخت برای جلب امتیاز و غیره از دیگر اهداف تشکیل مجمع خیرین تأمین سلامت است.
وی اجرای پروژه پردیس دانشگاه علوم پزشکی لارستان را از جمله طرح‌های در حال اجرا برشمرد و گفت: 26 هزار متر مربع پروژه خیرساز در مجموعه پردیس وجود دارد که با توجه به مطالبات خیرین از مسئولان برای انجام پروژه دولتی به موازات فعالیت خیرین این مهم تا سال 96 به دلیل نبود کداعتباری این پروژه با پیشرفت کندی همراه بود.
محتاجی بیان کرد: پس از رایزنی با مسئولان دانشکده علوم پزشکی لارستان 3 پروژه به موازات کار خیرین در حال ساخت است.
رئیس هیات مدیره مجمع خیرین تأمین سلامت لارستان درباره طرح‌های در حال اجرا توسط خیرین در پروژه پردیس دانشگاه علوم پزشکی لارستان، گفت: ساختمان ستاد با 3 هزار و 400 متر زیربنا توسط ورثه مرحوم محمدباقر راستی لاری با اعتبار 2 میلیارد ریال، ساختمان آموزشی با متراژ 7 هزار متر مربع به همت ورثه حاج زین العابدین راستی لاری که تا به حال اعتباری بالغ بر 47 میلیارد ربال برای آن هزینه شده است، خوابگاه دانشجویی به متراژ 3 هزار و 200 متر که فاز نخست آن توسط حاج علیرضا رضویان با اعتبار 15 میلیارد ریال در حال انجام است.
وی افزود: ساختمان استادسرا در هزار و 270 متر مربع توسط ورثه مرحوم بهارستانی که اکنون 4 میلیارد ریال هزینه دربرداشته، بلوار ورودی، پل و ابنیه به طول 500 متر به همت حاج ناصر طلبان و ورثه مرحوم پورحسین با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد تومان انجام شده است همچنین ساختمان مسجد به مساحت 800 مترمربع در 2 طبقه با هزینه‌ای بالغ بر 10 میلیارد ریال به همت یکی از خیرین و به نمایندگی مصطفی شهلایی بوده است.
محتاجی گفت: احداث مجتمع خیریه ویژه بیماران سرطانی توسط ورثه مرحوم صالح‌ پور با زیربنای بالغ بر 4 هزار مترمربع تاکنون 140 میلیارد ریال هزینه دربرداشته که با کاربری اورژانس، درمانگاه، اتاق عمل، پیوند، آزمایشگاه و مجتمع امور اداری و مالی ساخته می‌شود.
وی ادامه داد:فاز یک این مجتمع شامل شیمی درمانی و پیوند مغز استخوان 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و فاز دوم آن شامل رادیوتراپی و غربالگری 45 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در 2 هفته آینده یکی از این فازها به بهره‌برداری می‌رسد.
وی نوید ساخت پایگاه اورژانس شماره 2 در شهر جدید لار با 400 متر مربع زیربنا در 2 طبقه با مشارکت 40 درصدی خیرین و 60 درصدی دانشکده علوم پزشکی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 700 میلیون ریال داد و افزود: احداث فاز 2 درمانگاه تخصصی زنده یاد فاضل راستی لاری با یک هزار و 200 مترمربع زیربنا در 5 طبقه با 100 درصد پیشرفت فیزیکی با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد ریال است که در آینده نزدیک افتتاح می‌شود.
رئیس هیات مدیره مجمع خیرین تأمین سلامت لارستان با اشاره به احداث بیمارستان 100 تختخوابی در شهر اوز با 16 هزار مترمربع زیربنا با 60 درصد پیشرفت فیزیکی گفت که تا به حال 110 میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.
وی افزود:در کرمستج 4 محل زیست پزشک به اعتبار 700 میلیون تومان، در شهرستان خنج ایجاد بخش ICU بیمارستان، احداث 12 مرکز زیست پزشک، مرکز تسهیلات زایمان، 3 مرکز جامع سلامت شهری، 12 مرکز جامع سلامت روستایی در مناطق مختلف و محل زیست پزشک در عمادشهر از دیگر پروژه‌های در حال اجرا است.
محتاجی از کمک‌های موردی خیرین به عرصه سلامت یاد کرد و گفت: کمک 150 میلیون تومانی به بخش جراحی بیمارستان امام رضا(ع)، احداث 2 باب خانه بهداشت در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، خریداری و ارسال کانکس و تجهیزات دارویی و غذایی نیز توسط خیرین انجام شده است. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *