مجمع خیرین سلامت 1000 میلیارد تومان برای افزایش سرانه‌های درمانی هزینه می‌کند

 

 

قائم‌مقام مجمع خیرین سلامت کشور گفت: برای سال جاری برنامه‌ریزی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای افزایش سرانه‌های بهداشتی در کشور شده که بر اساس توانمندی‌های مدیران و اعضای هیئت‌مدیره استان‌ها با برنامه‌ریزی امیدواریم این رقم در سال ۹۷ تحقق می‌یابد.


سید عباس پورهاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در 
قم، با اشاره به فعالیت‌های مجمع خیرین سلامت کشور اظهار داشت: این مجمع حدود 10 سال پیش با توصیه مقام معظم رهبری در کشور با هدف ساماندهی کمک‌های مردمی در حوزه بهداشت و درمان تشکیل شد که در این مدت خدمات گوناگونی به مردم ارائه داده است.

وی با بیان اینکه مجمع خیرین سلامت تاکنون بیش از 6 هزار میلیارد تومان در حوزه‌های مختلف درمانی، بهداشتی، تأمین تجهیزات و نیازهای بیمارستانی از کمک‌های مردمی هزینه کرده است، افزود: نیازها در حوزه بهداشت و درمان زیاد است و دولت به تنهایی نمی‌تواند تمامی مشکلات این بخش را برطرف کند.

قائم‌مقام مجمع خیرین سلامت کشور ادامه داد: خیلی از نیازهای حوزه بهداشت و درمان روی زمین‌مانده است و در این بخش نیازمند ورود مردم همان‌گونه که هرکجا حضور داشته سبب برکات زیاد برای کشور بوده‌اند هستیم.

وی با تأکید بر اینکه 270 شعبه مجمع خیرین سلامت در کشور وجود دارد، ابراز کرد: بستر کمک‌های مردمی به هر میزان آماده است و ما بر اساس اولویت‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اقدام به کاهش نیازهای بهداشت و درمان می‌کنیم.

پورهاشمی با اشاره به همکاری بیش از 7 هزار خیر در حوزه سلامت در کشور عنوان کرد: با کمک خیرین سلامت بیش از 5 هزار واحد درمانی و خدماتی در کشور بازسازی و در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند.

وی هدف‌گذاری مجمع خیرین سلامت برای سال 97 را مدنظر قرار داد و گفت: برای سال جاری برنامه‌ریزی 1000 میلیارد تومانی برای افزایش سرانه‌های بهداشتی در کشور شده که بر اساس توانمندی‌های مدیران و اعضای هیئت‌مدیره استان‌ها با برنامه‌ریزی امیدواریم این رقم در سال 97 تحقق می‌یابد.

قائم‌مقام مجمع خیرین سلامت کشور با اشاره به جایگاه این مجمع در استان قم خاطرنشان کرد: مجمع خیرین سلامت استان قم از مجامع فعال بوده که با حمایت علما، مسئولان استانی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی توانسته خدمات مناسبی در ساخت و تأمین تجهیزات بهداشتی و درمانی در استان قم داشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *