دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور از راه اندازی شورای مشارکت های زنان مجمع خیرین سلامت در تمام استان‌های کشور خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، حسینعلی شهریاری عصر امروز در جمع خبرنگاران در رشت با اشاره به اینکه تشکیل مجمع خیرین سلامت از سوی مقام معظم رهبری تاکید شده بود اظهار داشت: در حال حاضر 76 مجمع خیرین سلامت در حوزه دانشگاه‌های علوم پزشکی در سطح کشور فعالیت می‌کند.

دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور با بیان اینکه بیش از 300 شهر در سطح کشور از شورای مشارکت‌های مردمی خیرین سلامت برخوردار است خاطرنشان کرد: علاوه بر شورا‌های مشارکت مردمی خیرین سلامت، سمن‌های زیادی در حوزه سلامت فعالیت می‌کنند.

شهریاری با تاکید بر اینکه از سال گذشته با شکل‌گیری معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این مجمع به طور گسترده‌تری در حوزه سلامت فعالیت می‌کند گفت: همراهی و همدلی بین مجامع خیرین سلامت دانشگاه‌های علوم پزشکی در سطح کشور گسترده است.

وی با اشاره به اینکه مقوله پیشگیری امری ضروری در جامعه امروز است و 3 تا 7 درصد افرادی که در جامعه زیر خط فقر قرار دارند به علت هزینه‌های گزاف درمانی به این وضعیت دچار شده‌اند بیان کرد: پیشگیری از بروز بیماری‌ها امری مهم در اقتصاد خانوار‌ محسوب می‌شود.

دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور عدم، تحرک، مصرف نامناسب مواد غذایی و چاقی را عمده عامل بروز بیماری‌ها عنوان کرد و گفت: تغییر الگوی مصرف مواد غذایی، ورزش‌های همگانی و تحرک از عمده عوامل مقابله با بروز بیماری‌های غیرواگیر در جامعه امروز محسوب می‌شود.

شهریاری از تشکیل شورای مشارکت زنان در مجمع خیرین سلامت خبر داد و با بیان اینکه تشکیل این شورا عاملی برای توسعه این مجمع و ارتقای روند مجمع خیرین سلامت است اظهار داشت: با منابع مالی ناچیز هم می‌توان در عرصه‌های کار خیر فعالیت کرد.

وی با بیان اینکه این مجمع در تلاش است تا در زمینه بهداشت، درمان، پژوهش و آرامش حوزه سلامت اقدامات ویژه‌ای در جامعه انجام شود تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی باید در راستای حل مشکلات مردم گام بردارد و در غیر این صورت مجلسی موفق نیست.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *