‌استان گیلان 774 خیر نیکوکار در حوزه سلامت دارد

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت گیلان گفت: استان گیلان با ۴ واحد فعال مجمع خیرین سلامت از ۷۷۴ خیر نیکوکار در حوزه سلامت برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، حسن‌ بهبودی در همایش خیران سلامت گیلان در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی در رشت اظهار داشت: کمبود اعتبارات در حوزه‌های مختلف از مباحثی است که همه ساله در مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان گیلان با اشاره به اینکه تمامی تلاش مجمع خیرین سلامت گیلان بر این است تا  در راستای ارتقای سلامت جامعه از ظرفیت مردم و خیران استفاده کند خاطرنشان کرد: شناسایی نیاز‌های بهداشتی و درمانی کشور از یک اولویت ویژه برخوردار است.

بهبودی با بیان اینکه شناسایی و برطرف کردن نیاز بهداشتی و درمانی از نیازمندی‌های استان گیلان است تصریح کرد: ساخت و ایجاد همراه‌سرا‌ها به‌منظور استقرار همراه بیماران در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان گیلان از نیاز‌های ضروری حوزه بهداشت و درمان استان گیلان است.

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان گیلان با تاکید بر اینکه هدایت خیرین به مراکز بهداشتی و خانه‌های بهداشت در روستا‌ها و مناطق مختلف استان گیلان امری اثرگذار در ارتقای حوزه سلامت گیلان است گفت: 4 واحد فعال مجمع خیرین سلامت در استان گیلان فعالیت می‌کند.

وی تعداد خیران نیکوکار مجمع خیرین سلامت گیلان در سال 96 را 774 نفر عنوان کرد و با بیان اینکه 750 نفر از این تعداد را اشخاص حقیقی و 24 مورد را اشخاص حقوقی، سازمان و موسسه‌ها تشکیل می‌دهند گفت: احداث، تکمیل، ترمیم و تجهیزات مراکز بهداشتی و درمانی در گیلان از اهداف این مجمع است.

وی با اشاره به اینکه 12 سال از عمر فعالیت مجمع خیرین سلامت در گیلان می‌گذرد و علاقه‌مندی خیران به فعالیت در حوزه بهداشت و درمان گیلان ویژه است افزود: آموزش و پرورش از ظرفیت خوب خیران برای نوسازی مدارس استفاده می‌کند و در این عرصه می‌توان در حوزه بهداشت و درمان نیز موفق بود.

بهبودی با تاکید بر اینکه استان گیلان از ظرفیت ارزشمند خیران در حوزه‌های مختلف برخوردار است خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با اقدامات نظارتی در تلاش است تا فعالیت این مجمع به طور کارشناسی و تخصصی پیش رود.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *