رئیس شبکه بهداشت و درمان مراوه تپه، مجمع خیرین سلامت این شهرستان را بازوان توانمند در توسعه خدمات بهداشتی درمانی دانست و گفت: اعضای این مجمع در سال گذشته افزون بر 110 میلیارد ریال برای تامین امکانات مراکز بهداشتی و درمانی هزینه کردند.

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور،به نقل از  ایرنا، دکتر رحمان بردی اوزنی دوجی روز چهارشنبه درنشست خبری با خبرنگاران رسانه های جمعی با اشاره به نامگذاری هفته سلامت با عنوان ‘پوشش همگانی سلامت، درهمه جا، برای همه کس’ افزود: هر وقت به خدمات خیرین سلامت نیاز بوده، آنان یاریگر بودند و علاوه بر کمک نقدی برای تامین امکانات، زمین مورد نیاز برای احداث مراکز بهداشتی و درمانی را نیز اهدا کردند.
وی افزود: پروژه احداث ساختمان جدید مرکز خدمات جامع سلامت شماره 2 شهری مراوه تپه با زیربنای یک هزار و 550مترمربع و در 3 طبقه با 20 میلیارد ریال اعتبار در حال اجراست که زمین مورد نیاز این پروژه را خیر سلامت پیرجان حاجیلی دوجی اهدا کرده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان مراوه تپه افزود: با بهره برداری از این پروژه، علاوه بر ساکنین شهر، اهالی هشت روستای همجوار و دو منطقه عشایری این شهرستان تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی قرار می گیرند.
وی همچنین از احداث خانه بهداشت روستای عرب قاری حاجی شهرستان مراوه تپه به وسیله یکی از خیرین سلامت خبر داد و گفت: این پروژه با زیربنای 90 مترمربع در زمین اهدایی به مساحت دو هزار و500 مترمربع و با پیشرفت فیزیکی 90 درصد در حال احداث است.
وی با اشاره به ارائه خدمات تخصصی پزشکی در درمانگاه لقمان حکیم مراوه تپه گفت: با هدف توسعه ارائه خدمات پزشکی و درمانی در بخش های کودکان، زنان و زایمان، دندانپزشکی، داخلی، قلب و دیالیز، این درمانگاه به امکاناتی نظیر سونوگرافی، اکوقلب، رادیولوژی، بخور بیمارستانی از نوع پرتابل و قابل جابجایی، یونیت دندانپزشکی و دستگاه دیالیز مجهز شده و خدمات آن با فرانشیز دولتی و هزینه بسیار کم ارائه می شود.
دکتر اوزنی دوجی یادآور شد: تا قبل ازراه اندازی و تجهیز بخش دیالیز در این درمانگاه، بیماران کلیوی برای دیالیز خود مجبور بودند با صرف هزینه بالا به سایر شهرستان های استان مراجعه کنند که با تجهیز این بخش و با ارائه خدمات از سوی دو پرستار کارآزموده و دونیروی متخصص، روزانه 6 بیمار دیالیز می شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *