دکتر صغری ربیعی

رئیس شورای مشارکت های مردمی زنان مجمع خیرین سلامت کشور، از تشکیل تیم پزشکی زنان متخصص داوطلب در مناطق کمتر توسعه یافته خبر داد.

شهلا میرگلوبیات در سی و نهمین جشن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با تبریک ایام دهه فجر، گفت: بزودی از زنان پزشک متخصص یک تیم تشکیل و برای درمان و معالجه بیماران نیازمند به مناطق کم برخوردار کشور اعزام خواهند شد.

وی اضافه کرد: مقرر شده این پزشکان زن از تخصص‌های مختلف که مورد نیاز جامعه است، ضمن شناسایی با آمادگی کامل، مردم هر منطقه را با ویزیت وغربالگری به مراکز درمانی معرفی و اعزام کنند.

رئیس شورای زنان مشارکت‌های مردمی زنان مجمع خیرین سلامت کشور، ادامه داد: شورای مشارکت‌های مردمی زنان در ۳۰ منطقه فعال و هر یک در منطقه فعالیت‌هایی مثل غربالگری، شناسایی بیماری‌های خاص حتی کمک به درمان بیماران نیازمند را انجام داده اند.

میرگلوبیات افزود: تفاهم نامه همکاری با برخی دانشگاه‌ها در حوزه علمی پژوهشی منعقد شده وقصد داریم این مقوله را گسترش دهیم.

وی خاطر نشان کرد: زنان خیر طی مدت کوتاه خدمات ارزشمندی در حوزه سلامت به ثمر رسانده اند. از جمله احداث چند مرکز درمانی در مناطق محروم وکمک به بیماران و زلزله زدگان غرب کشور، خرید تجهیزات پزشکی و…، توسط این افراد انجام شده است.

میرگلوبیات تاکید کرد: با معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در خصوص آب آشامیدنی سالم و چشمه‌های بهداشتی استان سیستان و بلوچستان همکاری مستقیم و در حال انجام پروژه مربوطه هستیم.

رئیس شورای مشارکت‌های مردمی زنان مجمع خیرین سلامت کشور با یاد و خاطره خیر بزرگ، مرحوم سیدرضا نیری، گفت: مجمع خیرین سلامت یکی از یادگار‌های مرحوم حاج آقا نیری است که در حوزه سلامت و بهداشت فعالیت دارد. اکنون نیز با حضور دکتر شهریاری دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور نیز فعالیت‌ها با حمایت و تقویت در حوزه سلامت ادامه دارد.

وی از زنان همیشه در صحنه کشور و نیکوکار خواست تا این مجموعه خیرمدار و سلامت محور را با حضور خود یاری دهند.

مجمع خیرین سلامت تاکنون با ایجاد ۲۷ شعبه در سراسر کشور تعداد بیش از ۵ هزار مرکز درمانی را با هزینه بالغ بر ۵ هزار میلیاردتومان احداث، باز سازی و تعمیر کرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *