نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: خیرین سلامت، با افزایش ظرفیت های بهداشتی و درمانی جامعه نیت های خیر مردمی را در راستای ارتقاء خدمات پزشکی جهت میدهند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار اعضای مجمع خیرین کشور و استان با بیان اینکه طی چند ماه اخیر بازدید های سرزده از مراکز درمانی و بیمارستان های سطح تبریز داشته ام، گفت: در حال حاضر مردم ازکمبود بیمارستان در مضیقه هستند که با جهت دهی نیت های خیر در قالب فعالیت مردمی خیرین سلامت میتوان، خدمات بهداشتی و درمانی را در سطح جامعه بهبود بخشید.

امام جمعه تبریز افزود: به همت خیران سلامت، بخش های مختلف از بیمارستان های دولتی از نظر ساختمان و تجهیزات پزشکی پیشترفته و لازم تجهیز و راه اندازی شده است که این امر در بهبود خدمات پزشکی گام بسیار موثر است.

وی با بیان اینکه مجمع خیرین سلامت یکی از فعال‌ترین تشکل‌های مردمی است تصریح کرد: این مجمع منشأ خدمات زیادی است که با صرف هزینه های کلان سلامت عمومی را ارتقاء می دهند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تأکید بر اولویت مسئله‌ی سلامت، بهداشت و درمان بر بسیاری از مسائل دیگر کشور گفت: مسئولان و دلسوزان باید به نحوی برنامه‌ریزی کرده و مسائل را در عرصه‌ی اجرایی دنبال کنند که خیال مردم از مسئله‌ی درمان آسوده شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در بخش پایانی سخنان خود، بزرگ‌ترین مشوق برای خیرین را، به ثمر نشستن و بروز آثار عینی کارهای خیرعنوان کرد و گفت: این فعالیت‌های خیرخواهانه، رضای خداوند متعال را نیز به دنبال خواهد داشت.

در ابتدای این دیدار، آقای شهریاری رئیس مجمع خیّرین سلامت کشور، گزارشی از ساختار و فعالیت‌ها و خدمات، برنامه‌ها و نیازهای این مجمع گفت: اساس تشکیل و مبنای رویکرد مجمع خیرین سلامت کشور در طول فعالیت آن، بر اساس توصیه‌ی رهبر انقلاب مبنی بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی در حوزه‌ی سلامت بوده است.

مجمع خیرین سلامت کشور به منظور فراهم‌آمدن امکان شناسایی و ساماندهی خیرین سلامت کشور و برنامه‌ریزی برای بهره‌گیری صحیح از کمک‌ها و مشارکت‌های مردمی و هدایت آنها به سوی اولویت‌های ملی در حوزه‌ی سلامت تشکیل شده است./

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما هم داوطلب کار خیر شوید