هزینه کرد 4میلیاردی خیرین در بخش بهداشت ودرمان قاینات

 

عضو شورای خیرین سلامت شهرستان قاینات گفت: از بدو تشکیل شورای خیرین سلامت در شهرستان تاکنون بالغ بر4 میلیارد تومان خیرین سلامت در شهرستان هزینه کرده اند.


 

به گزارش پانا ،انسان هوشمند براساس تعالیم الهی باید توشه‌ای برای آخرت خویش مهیا نماید و بهترین کار خدمت به مردم و خلق خدا و انفاق در راه خداست.

شورای خیرین سلامت شهرستان قاینات که یکی از دغدغه های اصلی آنها مشکلات بهداشتی ودرمانی وآموزش بهداشت شهرستان قاینات است از سال 1392با تشکیل شورای خیرین سلامت وبا رایزنی هایی که با خیرین داشته اند توانسته اند تعداد زیادی از پروژه های بهداشتی ودرمانی شهرستان را با کمک خیرین سلامت تکمیل ومورد بهره برداری قرار دهند.

خالقی عضو شورای خیرین سلامت شهرستان قاین در جلسه ای که با حضور جمعی از اعضای شورای خیرین برگزار شد با بیان این که 17نفر از فعالان عرصه های خدمات رسانی وخیرین شهرستان ومسئولین با تشکیل این  شورا قدم های موثری در وضعیت بهداشت ودرمان شهرستان برداشته اند ،گفت: این اعضا با شناسایی کمبود های بخش بهداشت و درمان شهرستان واعلام نیاز های شهرستان به مردم وخیرین درصدد هستند تا با کمک خیرین بزرگوار گامی موثر در رفع کمبودهای شهرستان بردارند.

وی به رایزنی هایی با برخی از سرمایه گذاران شهرستانی واستانی وکشوری اشاره کرد وگفت: از سال 1392تا شهریور سال جاری بالغ بر 4 میلیارد تومان در زمینه های خرید تجهیزات بهداشتی،اهدای زمین ،ساخت خانه های بهداشت،ساخت مراکردرمانی،ساخت  پایگاه اورژانس ،ساخت مرکز آموزش بهورزی و … در شهرستان قاینات هزینه شده است.

خالقی به طرح های دردست اجرای درمانی در شهرستان  اشاره کرد وگفت: در حال حاضر ساختمان MRI با اعتباری بالغ بر 300میلیون تومان در حال ساخت است که 150میلیون آن  توسط خیرین اهدا شده است.

وی به همراه سرا ونمازخانه بیمارستان شهداء قاین اشاره کرد وگفت: هزینه ساخت این مکان ها حدود 250میلیون است که تاکنون 150 میلیون ان توسط خیرین اهدا شده است.

وی به ساخت 3 پایگاه اورژانس در شهرستان قاینات اشاره کرد وگفت: از این تعداد 1پایگاه اورژانس روستایی کاملا خیری و دو اورژانس شهر قاین که هرکدام 180میلیون تومان اعتبار نیاز دارد و نصف هزینه ساخت یک اورژانس نیز توسط خیرین اهدا شده است.

خالقی  از اهدای 6 تخت احیای قلب کودکان وبزرگسالان با اعتباری بالغ بر 57میلیون تومان توسط خیرین  وخانواده های شهدا اشاره کرد وگفت: همچنین یک دستگاه دیالیز به مبلغ 40 میلیون تومان توسط یک خیربه بیمارستان شهدای قاین اهدا شده است.

عضو شورای خیرین سلامت شهرستان قاینات در ادامه اظهارکرد: با توجه به این که در مراسمات تعزیه  هزینه  های زیادی خرج  می شود لذا در خواست ما از مردم ولایی شهرستان قاینات این است که در امر خیر بهداشتی درمانی شریک شده وبخشی از هزینه های خود را به  بخش بهداشت ودرمان اختصاص دهند تا هم باقیات وصالحاتی برای اموات آنها باشد وهم نام نیکی از آنها باقی بماند.

وی بابیان این که در سهیم شدن کار خیر اعتبارات میلیاردی نیاز نیست ،گفت: کوچکترین کمک هزینه در امر خیر ثواب دارد واجر اخروی برای فرد نوشته می شود.

عضو شورای انجمن خیرین سلامت قاین هم چنین از اهدای 4میلیون و 800 هزار تومان  توسط اعضای هیئت قمر بنی هاشم قاین برای خرید یک دستگاه دیالیز خبرداد وگفت: خیرین وعلاقه مندانی که می خواهند در این امر خداپسندانه  شریک باشند می توانند کمک های خودرا به شماره کارت 6037991894309677  ویا شماره حساب 0109916279004 نزد بانک ملی به نام شورای خیرین سلامت شهرستان قاینات واریز نمایند.

وی در پایان از همکاری های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند وهمچنین شبکه بهداشت ودرمان شهرستان قاینات که در زمینه بهداشت ودرمان شهرستان گام های موثری برداشته اند تقدیرو تشکر کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *