رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس پیگیر معافیت گمرکی واردات تجهیزات پزشکی خواهد بود، جلسه‌ای با ایرانیان خارج از کشور در داخل یا خارج از کشور بگذارید و پروژه‌های نیمه تمام حوزه سلامت را به آنها نشان دهید و برای کار از آنها دعوت کنید.

به گزارشروابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور، علی لاریجانی در دیدار با حسینعلی شهریاری – دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور، معاونین، هیات مدیره و مشاورین مجمع خیرین سلامت کشور با گرامیداشت یاد و نام مرحوم سید رضا نیری – دبیرکل سابق مجمع خیرین سلامت و تبریک انتصاب دکتر شهریاری به دبیرکلی مجمع خیرین اظهار داشت: خیرین سلامت افرادی خدوم، مخلص و متواضع هستند.

وی افزود: در حال حاضر وزارت بهداشت تعداد زیادی پروژه‌های بهداشتی و بیمارستانهای نیمه کاره دارد که بعد از اندکی سرمایه گذاری کار رها شده و اکنون خیرین سلامت می‌توانند در تکمیل این پروژه از پیش قدم شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خیرین می‌توانند در استان‌های مختلف پروژه‌ها را بررسی کرده و برخی از آنها را برای تکمیل انتخاب کنند، بیان کرد: خیرین سلامت به جای آغاز پروژه جدیدی پروژه‌های نیمه کاره را تمام کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه در خارج از کشور نیز ایرانیان متمول داریم که برای حضور در کار خیر آمادگی دارند، اظهار داشت: جلسه‌ای با ایرانیان خارج از کشور در داخل یا خارج از کشور بگذارید و پروژه‌های نیمه تمام حوزه سلامت را به آنها نشان دهید و برای کار از آنها دعوت کنید.

وی ادامه داد: بهره گیری از ظرفیت خیرین خارج از کشور علاوه بر اینکه خدمت است، همگرایی نیز به وجود می‌آورد و کار کم ارزشی نیست.

لاریجانی همچنین با بیان اینکه در سفرهای داخلی می توانید حضور داشته باشید تا از نزدیک پروژه‌های نیمه کاره را ببینید، عنوان کرد: البته پیش از این خیرین سلامت در بسیاری از روستاها پروژه‌های نیمه تمام بهداشتی و بیمارستانی را تکمیل کرده‌اند اما با حضور در سفرها و آشنایی با نقاط نیازمند می توان از ظرفیت خیرین برای تکمیل پروژه‌ها استفاده کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم رفع موانع خدمت و ایجاد انگیزه برای مشارکت خیرین سلامت عنوان کرد: بحث معافیت واردات تجهیزات پزشکی از پرداخت گمرک و معافیت از عوارض شهرداری در جریان ساخت و ساز را نیز در مجلس پیگیری می‌کنیم.

در ابتدای این جلسه حسینعلی شهریاری دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور و محمدحسین قربانی نماینده آستانه اشرفیه و رئیس فراکسیون خیرین سلامت نیز به ارائه گزارشی از عملکرد خیرین سلامت پرداختند.

انتهای پیام/

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *