درمانگاه

 

نائب‌رئیس مجمع خیرین سلامت شهرستان قدس با تأکید بر ارتقاء سطح سرانه‌های درمانی شهرستان قدس گفت:‌ به زودی ۲ قطعه زمین از سوی شهرداری و شورای شهر به مجموعه خیرین سلامت جهت احداث درمانگاه شبانه‌روزی درشهرستان قدس واگذار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرقدس، حسین چناقچی صبح امروز در جلسه مجمع خیرین سلامت شهرستان قدس که با حضور امام‌جمعه شهرستان قدس، مشاور امور ایثارگران و نماینده فرماندار، رئیس شورای شهرستان و دیگر مسئولان و خیرین در دفتر امام‌جمعه این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: تأمین سلامت هر جامعه‌ای از اولویت‌های شاخص برای زندگی در آن جامعه محسوب می‌شود، به ‌نحوی‌ که خداوند متعال، سلامت را یکی از مؤلفه‌های رشد و توسعه در هر جامعه‌ای قرار داده است.

وی بیان کرد: ضرورت مشارکت تمامی افراد در این تشکّل دارای اهمیّت ویژه‌ای است و با توجه به گستردگی حوزه سلامت، نقش خیرین در این عرصه همواره محسوس بوده و ما نیز مشتاق همراهی خیرین در عرصه سلامت هستیم.

نائب رئیس مجمع خیرین سلامت شهرستان قدس ضمن تشریح وضعیت سرانه‌های درمانی شهرستان قدس افزود: متأسفانه سرانه‌های بهداشتی و درمانی شهرستان قدس مطلوب و پاسخگوی نیازهای درمانی شهروندان این شهرستان نیست.

چناقچی عنوان کرد: پروژه بیمارستان 160 تختخوابی شهرستان یک پروژه ملی است که تا زمان تأمین اعتبارات لازم، بهره‌برداری نهایی از آن ممکن نیست که در این راستا باید نسبت به ایجاد فضاهای درمانی از طریق مجمع خیرین سلامت و همچنین پروژه‌های تکلیفی نسبت به افزایش سرانه‌های درمانی تلاش کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه توسعه سلامت عمومی و دسترسی همگان به‌ ویژه قشر محروم به امکانات تشخیصی و درمانی از اهداف مجمع است تصریح کرد: بیمارستان 60 تختخوابی 12 بهمن نیز که تنها بیمارستان تأمین اجتماعی شهرستان است به دلیل فضای محدود به ‌تنهایی تأمین‌کننده و جوابگوی مشکلات درمانی شهروندان نیست.

نائب رئیس مجمع خیرین سلامت شهرستان قدس گفت: بنابر ضرورت تأمین فضاهای درمانی و افزایش سرانه‌ها مقرر شده است تا در دو نقطه از شهرستان، زمین برای احداث 2 درمانگاه شبانه‌روزی از سوی شهرداری و شورای شهر به مجموعه خیرین سلامت واگذار شود تا خیرین نسبت به ساخت این مرکز اقدام کنند.

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالقاسم میراحمدی امام جمعه شهرستان قدس ضمن تأکید بر اجر اخروی مشارکت در اجرای طرح‌های خیرین اظهار داشت: اهداف و کارهای این جمع و این مجمع در واقع راهی است برای کسب رضای خدا و باقیات‌الصالحات است که خداوند متعال همه ما را در این کار و پیشبرد این کار و اهداف متعالی آن حمایت می‌کند.

وی با اشاره به مشارکت آحاد جامعه در جهت کمک به پیشبرد اهداف تشکیل مجمع و شورای خیرین سلامت افزود: تشریح فراهم‌سازی زمینه مشارکت و همیاری بیش‌ از پیش مردم و خیرین جهت رفع نیازمندی‌های عرصه سلامت باید به ‌عنوان یک فرهنگ اسلامی فراگیر تبیین شود.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *